Хірургічний витяг сперми та його ефективність для ІКСІ

ІКСІ – це допоміжна репродуктивна технологія, в рамках якої у чоловіка зі сперми витягають тільки один сперматозоїд, найбільш витривалий і життєздатний, і саме його поміщають в яйцеклітину.

Це необхідний захід в тому випадку, якщо виявлені проблеми зі спермою чоловіка: недостатня кількість або якість сперматозоїдів, їх млявість або велика кількість сперматозоїдів з дефектами.

В основному в рамках ІКСІ сперматозоїд витягують з насінної рідини, але іноді якість сперми настільки низька, що доводиться витягувати сперму хірургічним шляхом, і не з еякуляту, а з яєчок.

Хірургічним шляхом сперма вилучається з сім’явивідного каналу, яєчка або придатка яєчка – в тому випадку, якщо сперма в еякуляті недостатньо високої якості. Це малоінвазивна процедура (процедура при мінімальному втручанні в тіло), яка проводиться під простим місцевим наркозом.

Коли це необхідно?

Хірургічний витяг сперми застосовується не завжди. В основному його використовують для 3 груп чоловіків:

Чоловіки, у яких в еякуляті повністю відсутня сперма.

Це пов’язано зі специфічними властивостями будови чоловічих репродуктивних органів. Так буває, коли сперма виробляється, але з яєчок не влучає еякулят через будь-які перешкоди. Такою перешкодою може стати відсутність сім’явивідного каналу (вроджена або набута), вазектомія (процедура з перетягування насіннєвих канальців як радикальний спосіб контрацепції), перенесених запальних захворювань і інших причин.

Чоловіки з повною відсутністю сперми в еякуляті.

Це відбувається через те, що яєчка не виробляють сперму. При цьому, приблизно у половини цих чоловіків є в яєчках області, які все ж можуть виробляти сперматозоїди, але ці сперматозоїди не потрапляють в сперму. На жаль, не існує способу повернути таким чоловікам повне репродуктивне здоров’я, тому витягувати сперматозоїди доводиться хірургічним шляхом. Доводиться проводити біопсію (взяття зразка тканин), і це дає шанси 50% таких чоловіків все ж мати генетично рідних дітей.

Для чоловіків, у яких відсутня еякуляція.

Методи PESA і TESA

Є два хірургічних методу вилучення сперми:

PESA, або забір сперми через шкіру.

Це найкращий з 2 способів отримання сперми, і якщо він можливий, лікарі вважають за краще використовувати саме його. Тонку голку вводять в придатки яєчка, і вилучають звідти сперму. Потім під мікроскопом перевіряють, чи є сперматозоїди у взятому зразку.

TESA.

В рамках цієї процедури голку вводять в яєчко, і досліджують потім цю тканину під мікроскопом. Якщо сперматозоїди в тканини не знайдені, проводиться БОПС: маленький зразок тканини береться безпосередньо з яєчка, і вже з нього витягуються окремі сперматозоїди.

На жаль, отримана таким способом сперма не придатна для природного зачаття через свою незрілість, і лікарі використовують метод ІКСІ.

Після операції на пошкоджену область накладають шви, які самі розсмоктуються приблизно через 10 годин. Протягом 1-2 діб пацієнт може відчувати болючі відчуття і дискомфорт в мошонці, для позбавлення від них лікар порекомендує болезаспокійливий засіб.

Надлишки сперми  та тканини зазвичай заморожуються для того, щоб уникнути повторення процедури, якщо знадобиться ще один зразок для процедур ІКСІ.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.