Юридичні питання

Тим не менш, єдиного закону, що захищає права сторін у питанні сурогатного материнства, в Україні не існує, і договір повинен бути складений професійним юристом. 

На що слід звернути увагу сурогатній мамі:
Юридичні питання

Згідно законам України, легальним є тільки гестаційне сурогатне материнство – це той випадок, коли сурмама не має генетичного зв’язку з дитиною, яку виношує. При цьому його батьками офіційно вважаються його генетичні мати і батько, навіть якщо генетика пов’язує дитину тільки з одним з них. Сурогатна мати не має батьківських прав і згідно з буквою закону зобов’язана віддати дитину. Якщо вона хоче залишити її, це тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, а також позбавляє права на виплату компенсацій і зобов’язує виплатити неустойку за одностороннє розірвання договору.

Слід пам’ятати, що дострокове розірвання договору можливе тільки до настання вагітності – за обопільною згодою, наприклад, якщо після кількох невдалих спроб біологічні батьки відмовляються від подальшої співпраці. Сурогатна мама має повне право змінити рішення виключно до переносу ембріона.

У випадку, якщо сурмама порушує договір, не слідуючи приписами лікарів або надаючи свідомо неправдиву інформацію про себе, вона зобов’язана відшкодувати всі витрати генетичних батьків.