Зовнішність жінки під час вагітності

Сурогатній мамі слід пам’ятати, що вагітність – це природний для жінки стан, і в цей період стежити за своєю зовнішністю можна і потрібно навіть більш ретельно, ніж зазвичай. Чим краще ви дбали про себе в період виношування чужого малюка, тим легше вам буде повернутися до звичної зовнішності і способу життя. Виношування дитини повністю змінює гормональний фон і організм жінки, і ви можете помітити ряд змін у своїй зовнішності:

Збільшення ваги

Абсолютно природною буде деяка надбавка у вазі – вона означає, що плід нормально росте і розвивається. Крім того, ваги крихкому жіночому тілу додають плацента, пуповина і навколоплідні води. Якщо сурогатна мама стежить за своїм харчуванням і самопочуттям, займається спортом (звичайно, в межах розумного), то повернути колишню фігуру після пологів буде просто. Головне – не допускати за ці 9 місяців серйозного збільшення ваги, що перевищує норми. Природно, що в період виношування у сурмами буде хороший апетит, але не слід «їсти за двох», в цьому нема потреби.

Волосся

Сурогатну маму, безумовно, порадує стан її волосся – вони будуть густими, здоровими і сяючими. На жаль, цей ефект пов’язаний з підвищенням рівня естрогену, і довго не протримається. Під час вагітності і кілька місяців після волосся практично не випадає, але коли гормональний фон нормалізується, повернеться у звичний стан і кількість волосся. Це означає, що вони почнуть, з точки зору сурмами, різко і сильно випадати. Не слід лякатися – просто їх кількість приходить в норму.

Шкіра

Зовнішній вигляд шкіри значно покращується. Це пов’язано зі зміною гормонального фону – в організмі переважають естрогени, що сприяє гарному і здоровому вигляду шкіри.

Пігментні плями

Поява пігментних плям, звичайно, може засмутити сурогатну маму, але не варто через них переживати. Їх появи пов’язано не з підвищеним впливом ультрафіолету, як заведено вважати, і вони самі пропадуть після пологів. З усім тим, якщо вони сильно докучають або після народження дитини довго не проходять, має сенс звернутися до фахівців за допомогою – наприклад, може знадобитися глибоке шліфування шкіри або відбілювання плям. Єдина порада, яку в такій ситуації можна дати сурмамі – постаратися не зловживати сонячними ваннами і використовувати крем проти засмаги максимальної дії.

Нігті і зуби

У період формування маленького тільця всередині тіла сурогатної мами її організм віддає безліч поживних і корисних речовин, необхідних для правильного формування плоду. До них відноситься і кальцій, необхідний для нормального стану зубів і нігтів. Якщо під час вагітності не простежити за своєчасним і достатнім прийомом вітамінів і мінералів, це може серйозно позначитися на стані нігтів і зубів. У кожному разі, під час і після пологів слід регулярно відвідувати стоматолога, який допоможе підтримати зуби в здоровому стані.

Найголовніше – це, щоб сурогатна мама добре себе почувала і була щаслива. Не мають значення невеликі зміни зовнішності, адже зовсім скоро вона подарує комусь велике щастя стати батьками, а значить зростаючий животик – і є її головна прикраса.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.