Знайомтесь, сурогатне материнство

Термін «сурогатне материнство» означає методику перенесення запліднених яйцеклітин жінки, яка з тих чи інших причин не може виносити дитину і народити, іншій жінці – сурогатної матері. Таким чином, дитина, виношувана сурогатною матір’ю, є біологічною (генетичною) дитина пари, яка дала свої клітини. Дитина, народжена сурогатною мамою, передається генетичним батькам на основі укладеного договору, і згідно з законом. На сьогодні, подібна процедура користується популярністю в країнах, де це дозволено законодавством, і має хороші показники успішності проведення даної програми. Україна – одна з небагатьох країн, закони якої дозволяють проводити такі програми і без будь-яких проблем вирішувати питання безпліддя за допомогою допоміжних методів репродуктивної медицини. Клініки, які проводять процедуру сурогатного материнства повинні мати бази даних сурогатних матерів, за допомогою яких ви, разом з доктором, зможете вибрати жінку, яка виносить вашу дитину.

В даний час, у зв’язку з величезною кількістю різноманітних причин, як медичного, так і соціального характеру, а також через несприятливих екологічних чинників проблема безпліддя стає однією з найактуальніших. Шляхи її вирішення стають все різноманітніше, дозволяючи парі мати дитину практично при будь-якої патології.

Так, процедура ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) стає одним з добре зарекомендованим себе способів рішення даної проблеми. Суть ЕКЗ полягає в отриманні з яєчників жінки зрілих яйцеклітин, запліднення їх сперматозоїдами чоловіка (або, за бажанням обох подружжя, спермою донора), вирощування одержаних ембріонів в інкубаторі протягом 48-72 годин і перенесення (підсадження) ембріонів в матку пацієнтки (або ж сурогатної мами). Але є випадки, коли навіть ЕКЗ не приносить позитивного результату, або є неможливим за медичними показаннями, а усиновлення з психологічних причин не може бути здійснено. Тоді на допомогу приходить програма сурогатного материнства.

Розмова про цю процедуру варто почати з перерахування показань.

Такими є:

  • відсутність матки (вроджена або набута);
  • деформація порожнини або шийки матки при вроджених вадах розвитку або в результаті захворювань;
  • синехії (спайки усередині матки) порожнини матки, що не піддаються лікуванню;
  • різні захворювання внутрішніх органів, при яких виношування вагітності протипоказане;
  • невдалі повторні спроби ЕКЗ при неодноразовому отриманні ембріонів високої якості, перенесення яких не приводив до настання вагітності.

Сьогодні, у зв’язку з величезною кількістю причин, як медичного, так і соціального характеру, а також через негативних екологічних факторів, проблема безпліддя стає однією з найбільш актуальних. З плином часу, це завдання отримує все нові і нові рішення, що дозволяє безплідним парам мати здорову дитину.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.