Як вибрати сурогатну матір: поради щодо вибору та підводні камені

Здебільшого люди, які планують скористатися послугами сурогатної матері, вважають за краще не звертатися в агентство, а займатися пошуком самостійно. На жаль, в більшості випадків це призводить тільки до того, що вони стикаються з колосальною кількістю випадків шахрайства, і в кінцевому підсумку звертаються до центрів сурогатного материнства, але вже втративши багато часу і грошей.

Так, зараз ви щиро вважаєте, що знайти сурогатну матір самостійно – це найпростіший і швидкий вихід. Однак насправді це не так: сурогатне материнство як процедура, пов’язана з серйозними фінансовими зобов’язаннями, обросло величезною кількістю шахраїв, які хочуть отримати ваші гроші, не віддавши взамін нічого. Мінімальні втрати, які чекають на людей, що шукають сурогатну матір самостійно – це фінансові втрати, необхідні для обстеження сурогатної матері. На жаль, досить часто відбувається таке, що дівчина проходить обстеження за рахунок біологічних батьків, після чого просто зникає.

На жаль, це тільки вершина айсберга: існують цілі групи шахраїв, які представляються посередниками між сурогатними матерями і біологічними батьками, в результаті витягають гроші на обстеження і підготовку сурогатних матерів, після чого зникають.

Є й недобросовісні сурогатні матері, які можуть не тільки не виконувати взятих на себе зобов’язань в повному обсязі, але також можуть і почати шантажувати батьків дитини, вимагаючи збільшити суму винагороди.

Безумовно, є люди, які знаходять сурогатну матір самостійно, і їм вдається уникнути всіх цих проблемах. Однак ще більше біологічних батьків стикаються з проблемою, коли вони довгий час не можуть знайти нормальну сурогатну матір, і в кінцевому підсумку все одно приходять в спеціалізовані агентства.

Найбільша проблема при цьому це навіть не втрата грошей на шахраїв, а втрата часу. Часто буває таке, що якщо ще два роки тому, коли біологічні батьки тільки починали шукати сурогатну матір, у них були досить високі шанси на успішне запліднення, то зараз вони істотно знизилися. Особливо це стосується жіночого здоров’я, адже якщо у жінки вже були проблеми із зачаттям, кожен новий рік очікування зробить тільки гірше.

Скандали навколо сурогатного материнства

Напевно, якщо ви цікавилися проблемою сурогатного материнства, ви бачили безліч передач, в яких воно було пов’язане зі скандалом. Це може здатися голослівним, але ми абсолютно впевнені, що всі ці проблеми були пов’язані саме з самостійними спробами біологічних батьків знайти сурогатну матір.

Наприклад, була ціла передача про сурогатну матір, яка стверджувала, що біологічні батьки змушують її робити аборт, а також що вони хочуть «відібрати у неї дитину». Це звучить як мінімум дивно, враховуючи, що дитина, яку вона виношує, це малюк біологічних батьків, і вони мають на нього повне право. Уже в процесі їх спілкування стало зрозуміло, що насправді винна сурогатна мати: вона шантажувала біологічних батьків, погрожуючи зробити аборт, якщо вони не збільшать їй суму винагороди за сурогатне материнство.

Не можна з упевненістю сказати, чи була ця історія правдивою, проте і на практиці такі випадки зустрічаються досить часто. Незважаючи на те, що в Україні біологічні батьки мають повне право на дитину, а сурогатна мати не може залишити її собі, це ще не означає, що батьки повністю захищені законодавством. І це проблема не тільки нашої країни: сурогатне материнство настільки нова і слизька тема, що в багатьох країнах світу все ще залишаються серйозні прогалини в законодавстві, що стосується сурогатного материнства.

Як правильно шукати сурмаму?

Якщо ви все ж твердо вирішили самостійно підшукувати собі сурогатну матір, ми настійно радимо вам звернутися в спеціалізовані агентства: якщо не для пошуку сурмам, то принаймні для того, щоб договір вам оформив фахівець.

Цілком ймовірно, що робота такого фахівця буде коштувати вам дорожче, ніж послуги звичайного юриста. Але це якраз той випадок, коли, намагаючись заощадити, ви ризикуєте дуже багатьом. Як вже було сказано, в законодавстві досі немає єдиного закону, який контролював би кожен етап сурогатного материнства. Саме з цієї причини укладаються договори. І в такому випадку, безумовно, краще довірити складання договору фахівцю, який вже створював їх десятки і точно знає, що вас чекає.

Неприємно це говорити, але ви абсолютно точно будете ошелешені тим, скільки підводних каменів вилазить при спробі скласти договір з сурогатною матір’ю. Це такі тонкощі і труднощі, про які ви навіть не підозрювали. Це і необхідність точно прописати всі виплати, які ви повинні будете надати сурогатної матері в разі викидня, необхідності проведення кесаревого розтину і так далі.

Це здається вам простим? Добре, а чи замислювалися ви про те, що робити сурогатної матері, якщо біологічні батьки загинуть? Звичайно ж, вірогідність цього незначна, але не виключена. А це означає, що ви точно повинні знати, хто буде займатися вихованням вашої дитини, якщо завтра через нещасний випадок вас не стане. Існує ще багато тонкощів, про які ви навіть не замислювалися, але про які точно знає юрист. Саме з цієї причини звертайтеся в спеціалізовані агентства хоча б за послугами юриста. Те, на що в іншого фахівця може піти кілька місяців, юрист в агентстві зробить менше, ніж за тиждень. Так, ми говоримо про докладний, повний договір з сурогатною матір’ю.

Сторонньому юристу доведеться вивчати питання, в яких він абсолютно не розбирається або розбирається дуже мало, а в агентстві вже повинен бути готовий складений типовий контракт, в який необхідно внести лише незначні зміни.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.