Як проходить стимуляція фолікулів у донора яйцеклітин

У деяких жінок безпліддя безпосередньо пов’язано з низькою якістю яйцеклітин. У такому випадку жінці рекомендують використовувати донорські яйцеклітини, щоб підвищити шанси на успішне зачаття і знизити шанс мутації або викидня. Це дає жінкам унікальний шанс випробувати радість вагітності і народження малюка. Крім того, це дає можливість мати дитину, яка буде генетичний рідною як мінімум для одного партнера.

Донори яйцеклітин – це молоді здорові жінки, які на добровільній основі за винагороду надають свої яйцеклітини для лікування жінок з безпліддям. Однак в рамках одного менструального циклу у жінки дозріває лише одна яйцеклітина. Як для випадків лікування безпліддя, так і для донорства яйцеклітин цієї кількості недостатньо. Саме з цієї причини донорам яйцеклітин, як і жінкам, які проходять лікування від безпліддя, проводять стимуляцію яєчників.

Перед тим, як будуть вилучені донорські яйцеклітини, необхідний досить тривалий підготовчий етап. Недостатньо, щоб яйцеклітин було просто багато: вони повинні мати досить високу якість для успішного зачаття. Саме тому донору яйцеклітин призначають стимуляцію яєчників, яка проходить під чуйним наглядом лікаря. Завдання лікаря на цьому етапі – стимулювати дозрівання більшої кількості яйцеклітин, ніж повинно бути в звичайному циклі. Для цього доктор призначає спеціальні препарати, які змінюють гормональний фон донора на час стимуляції.

Коли яйцеклітини остаточно дозрівають, їх вилучають з тіла донора за допомогою спеціальної тонкої голки. Це малоінвазивна процедура, тобто малотравматична, вона проводиться під місцевим наркозом і не представляє небезпеки для життя і здоров’я. Вся процедура вилучення яйцеклітин триває в середньому 15 хвилин, після чого донор спокійно може відправлятися додому.

Безпосередньо перед пункцією донор повинен в той самий день утримуватися від їжі і води, а також нічого не пити після півночі попереднього дня, і бажано ввечері попереднього дня утриматися від прийому їжі. Але відразу після пункції жінка вже може і пити, і їсти, якщо їй захочеться.

Після вилучення яйцеклітин донор може відчувати певний дискомфорт в області таза, безпосередньо там, де проводилася процедура. Однак цей дискомфорт швидко проходить, а контакти лікаря, який проводив процедуру, повинні обов’язково залишатися у донора на випадок, якщо дискомфорт стане занадто серйозним або виявляться рідкісні випадки серйозних наслідків пункції.

Пам’ятайте, що якщо ви відчуваєте після пункції дискомфорт, вам необхідно негайно звернутися до лікаря, а не чекати, поки він пройде самостійно. Незважаючи на безпеку процедури, реакція організму строго індивідуальна, і погане самопочуття може бути першим сигналом серйозних проблем. Вам слід відразу ж звернутися до лікаря, якщо ви:

  • відчуваєте істотне підвищення температури;
  • спостерігаєте кров’янисті виділення з органів малого таза;
  • протягом тривалого часу вас не покидають больові відчуття в органах малого таза;
  • є труднощі під час сечовипускання;
  • ні з чим не пов’язана нудота, блювота або діарея;
  • біль у спині;
  • здуття живота.

Пам’ятайте, що будь-який з цих симптомів може бути серйозним сигналом вашого організму. Саме тому так важливо звертатися тільки в спеціалізовані клініки, де і після процедури ви зможете зв’язатися з лікарем, якщо з якоїсь причини будете погано себе почувати.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.