Як підвищити шанси на успіх внутрішньоматкової інсемінації

Залежно від того, з якої причини яйцеклітина не може утворитися в плід і закріпитися в порожнині матки, тобто причини безпліддя, проводяться різні види лікування від безпліддя. Основні види – це інсемінація всередину матки, інсемінація в фалопієвих трубах або внутрішньочеревна інсемінація.

Кожен з цих методів має свою ефективність і свої специфічні показання для проведення. Наприклад, сам відсоток успішності кожного з цих видів лікування безпліддя істотно відрізняється в залежності від того, в якій клініці вони проводяться. Але навіть серед пацієнтів однієї клініки відсоток успішності може сильно варіюватися. В середньому їх ефективність становить від 5 до 30%.

Згідно зі статистичними даними за 2006 рік, ефективність внутрішньоматкової інсемінації в середньому становить близько 15-20% для кожного циклу лікування.

Зокрема, якщо пацієнтці клініки репродуктології до 40 років, то у неї більше 50% шансів зачати в рамках від першого до шостого циклу. Ще для трохи менше 50% жінок ефективне лікування від безпліддя під час наступних циклів, в середньому від 7 до 12. Таким чином, в загальному близько 70-80% жінок ефективно виліковуються від безпліддя із застосуванням внутрішньоматкової інсемінації.

Відсоток успішності при лікуванні безпліддя за допомогою інсемінації залежить від безлічі факторів:

1.Прічіни безпліддя. Незалежно від видів лікування, саме причина безпліддя в основному визначає шанси на успіх. Такий спосіб лікування, як внутрішньоматкова інсемінація, не виняток.

2. Ендометріоз. Якщо у жінки виявлено ендометріоз на серйозної стадії розвитку, то під час його лікування жінці немає сенсу проводити внутрішньоматкову інсемінацію. Це пов’язано з тим, що навіть незважаючи на високу якість ембріона, він найімовірніше просто не зможе закріпитися в порожнині матки, щоб продовжувати свій розвиток. Саме тому пацієнткам з великим ендометріозом такий спосіб лікування безпліддя не підходить.

3. Чоловіче безпліддя. В цілому, відсоток успішності подібного лікування при проблемах репродуктивної системи чоловіків також залежить від кожного конкретного діагнозу. Природна внутрішньоматкова інсемінація, тобто без стимуляції яєчників жінки, сама по собі збільшує успішність процедури вагітності в 2 рази. У разі якщо проводиться інсемінація після стимуляції, шанси виростають в 5 разів. Однак якщо у чоловіків спостерігаються серйозні проблеми зі спермою, низька якість і кількість сперматозоїдів, то внутрішньоматкова інсемінація не проводиться через те, що шанси на успіх дуже малі.

4. Безпліддя неясного генезу. Якщо вам поставили діагноз безпліддя, але при цьому лікарі не можуть знайти для цього об’єктивних причин, можна говорити про безпліддя неясного генезу. Воно також добре лікується за допомогою внутрішньоматкової інсемінації, яка підвищує шанси на зачаття приблизно в 3 рази. Якщо ж проводити инсеминацию після стимуляції, то шанси виростають в 5 разів, що є істотним приростом до попередніх спроб лікування безпліддя.

5. Стан репродуктивної системи жінки. Багато що залежить від того, наскільки правильно працює репродуктивна система жінки. Зокрема, якщо регулярно відбувається овуляція, а фаллопієві труби не мають спайок і абсолютно здорові, то у жінки шанси завагітніти з застосуванням інсемінації високі, навіть без стимуляції.

6. Вік жінки. Стан репродуктивної системи жінки, на жаль, неухильно погіршується після 30 років. Це означає, що чим молодша пацієнтка клініки репродуктології, тим більше у неї шансів на успішне зачаття із застосуванням технології.

7.Срокі, коли був поставлений діагноз безпліддя. Якщо вам дуже давно поставили діагноз безпліддя, то з кожним роком шанси на успішне лікування істотно знижуються. Лікування безпліддя дуже важливо починати відразу, як тільки буде поставлений діагноз.

8.Якість сперми. Багато що в зачатті, в тому числі і з застосуванням внутрішньоматкової інсемінації, залежить від якості сперми. Крім того, дуже важливо, щоб сперматозоїдів була достатня кількість, вони не мали ніяких хромосомних порушень, були досить рухливими і витривалими. Це дуже важливі фактори, які обов’язково оцінює лікар репродуктолог, як тільки у вас виникають проблеми із зачаттям. Саме від показників цієї перевірки в тому числі залежить успішність внутрішньоматкової інсемінації.

9. Цикли лікування. У середньому, якщо вам проводили більше 6 циклів інсемінації, репродуктолог вже повинен поставити питання про те, щоб спробувати застосовувати будь-які інші способи лікування, наприклад ЕКЗ.

Скільки можна проводити циклів внутрішньоматкової інсемінації

Приблизно після 3-4 спроб внутрішньоматкової інсемінації шанси починають неухильно знижуватися. Істотно відсоток успіху знижується після 6 спроб. Доброю новиною стане те, що 90% пацієнтів, яким вдалося пройти інсемінації вдало, зробили це досить швидко, в рамках перших 6 циклів. Якщо ж після шести повторюваних циклів внутрішньоматкової інсемінації не відбулося зачаття, при тому що не впала якість здоров’я жінки або чоловіка, репродуктолог починає розглядати необхідність проведення ще 6 циклів до того, як порекомендувати парі екстракорпоральне запліднення. При цьому зачаття може відбуватися зі спермою партнера жінки або донорськими ооцитами, а також дуже важливо, щоб овуляція жінки проходила нормально, маткові труби у жінки були в нормальному стані.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.