Як перевіряють донорів сперми

Сучасна медицина здатна допомогти буквально всім, хто зіткнувся з проблемою зачаття дитини. І багато жінок вдаються до використання донорської сперми, щоб мати можливість зачати дитину. Деякі це роблять через серйозні проблеми з репродуктивною функцією у чоловіка, а деякі просто хочуть народити дитину для себе, не маючи чоловіка.

У донорства сперми є тільки один істотний мінус – особистість донора залишається невідомою, це регламентується лікарською таємницею і законодавством України. Тобто ви при всьому бажанні не зможете особисто познайомитися з чоловіком, який дав вам щасливу можливість мати дитину.

Всупереч думці, що будь-який шкодує може здати сперму, а потім в результаті цього у жінки народиться дитина з хворобами або хворими нахилами, насправді такі чоловіки проходять надзвичайно строгий відбір.

У нашій країні є кілька банків сперми – в Києві, Харкові та на західній Україні. Втім, це – найбільші банки, а в іншому у кожної по-справжньому гарною клініки репродуктивного здоров’я є свій особистий банк сперми.

Зразки сперми зберігаються в глибокому заморожуванню рідким азотом в спеціальних пластикових контейнерах, що гарантує їх збереження і працездатність сперматозоїдів після розморожування. І кожен із зразків оснащений даними про донора, такими, як група крові, резус-фактор і загальні дані про зовнішність.

Жінка або сімейна пара, які звертаються в банк сперми, не можуть дізнатися ім’я донора, проте загальна інформація у вас все ж є. У Європі, наприклад, до донорської сперми докладають невелику анкету, з якої ви можете дізнатися про особисті уподобання чоловіка і трохи про його особистості.

 

Хто може бути донором?

Банки сперми працюють під керівництвом ВООЗ, і до бажаючих стати донором пред’являють досить високі вимоги.

Зокрема, чоловік повинен бути не старше 32 років (в деяких банках – не старше 35). У нього повинні бути свої здорові діти (як мінімум один), а також він повинен пройти суворі огляди на фізичне і психологічне здоров’я. У них входять:

  • Огляд в уролога;
  • Аналізи на гепатит та ВІЛ-інфекцію;
  • Аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • Аналіз групи крові і резус-фактора;
  • Обстеження на наявність генетичних захворювань;
  • Загальний огляд у терапевта;
  • Консультацію психіатра.

Коли все обстеження пройдено, чоловік здає сперму, і її заморожують для подальшого використання. Однак використовувати її будуть не раніше, ніж через 6 місяців – саме через такий термін чоловік повинен пройти повторне обстеження, тому що деякі захворювання мають довгий інкубаційний період і складно діагностуються на ранніх етапах. Тільки після цього його сперму вносять в каталог. Її використовую не більше 5 раз в рамках лікарської етики.

Клініки, які надають сперму, гарантують достовірність анкетних даних та здоров’я донора, адже від цього залежить їхня репутація.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.