Як лікують безпліддя або чудеса сучасної медицини

У момент, коли парі ставлять діагноз «безпліддя», у багатьох опускаються руки і починає здаватися, що на цьому спроби зачати дитину можна вважати марними. Насправді, це не так – сучасна медицина пропонує великий вибір способів лікування як для простих проблем із зачаттям, так і для патологічних випадків, таких як відсутність маткових труб.

Головне в процесі лікування – набратися терпіння і оптимістичним настроєм, адже шанси на щасливу родину дуже великі.

Будь-яке лікування, в тому числі і безпліддя, починається з правильного діагнозу. Для цього парі необхідно пройти повне обстеження, яке і дасть направлення основного процесу лікування.

Величезна кількість безплідних пар здатні вилікуватися досить швидко, навіть не вдаючись до штучної інсемінації або ЕКЗ. Зокрема, деякі проблеми цілком вирішуються прийомом лікарських препаратів або неглибоким хірургічним втручанням. Однак навіть у важких випадках, таких як непрохідність або повна відсутність маткових труб, у вас є шанс завдяки ЕКО.

 

Отже, як лікують безпліддя при різних діагнозах?

Лікування медикаментами

Найбільш часта причина безпліддя у жінок – це різного роду порушення природного процесу овуляції. Приблизно чверть діагностується безпліддя відноситься саме до такої проблеми. І, якщо на перешкоді стає просто ненормальний цикл місячних, то це легко виправляється за допомогою ліків. Звичайно, таке лікування витрачається певна кількість часу, проте дає відмінні результати при грамотній діагностиці та неухильного дотримання всіх правил. Серед препаратів, які призначають у таких випадках, є і такі, які здатні повністю замінити гормони людського організму їх штучними аналогами.

Як не дивно, деякі гормональні порушення можна лікувати за допомогою протизаплідних засобів. Їх прийом деякий час допоможе спровокувати більш інтенсивну роботу яєчників і стабілізувати гормональний фон.

 

Хірургічне втручання

Більше третини випадків безпліддя припадає на самі різні порушення всередині жіночого організму, такі як спайки маткових труб або ендометріоз (розростання внутрішнього шару матки). Це дуже просто діагностується, зокрема непрохідність маткових труб можна визначити за допомогою спеціального рентгена. Крім того, причиною постійних викиднів може бути аномальна форма матки, яка теж легко діагностується і лікується хірургічним шляхом.

Найбільш часто для вирішення подібних проблем використовується лапароскопія – малоінвазивний (що вимагає мінімального втручання) спосіб лікування. В рамках такої операції в черевній порожнині робиться кілька розрізів (два або три), в які вводяться хірургічні інструменти і мініатюрна камера. Таким чином, можна виправити безліч проблем в жіночому тілі, не вдаючись до серйозних операцій і розрізах, щоб дати можливість жінці скоро завагітніти і виносити дитину. Ці розрізи затягуються за пару місяців, і можна знову приступати до спроб зачати дитину.

Крім того, лапароскопія дозволяє провести діагностику, нездійсненну іншими методами – введення камери в порожнину матки дозволяє лікарям точно зрозуміти, в чому саме проблема в вашому організмі.

Відразу ж після проведення лапароскопії жінка може зачати без подальшого лікування, адже будуть усунені всі перешкоди для нормального функціонування вашого організму. Якщо ж і після цього проблема залишається, вам може бути призначений інший спосіб лікування, наприклад, інсемінація або ЕКЗ.

 

Штучна інсемінація

Цей спосіб лікування відмінно підходить тим жінкам, які стикалися з проблемою проходження зародка через маткові труби. Вона має на увазі введення сперми прямо в порожнину матки і є незамінним способом при проблемах з чоловічою спермою, а також в разі безпліддя, яке не змогли точно діагностувати.

 

ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення, або ЕКЗ – це найефективніший на даний момент спосіб лікування складних випадків безпліддя, яким можуть скористатися жінки, які можуть виносити дитину, але з якихось причин не можуть його зачати природним шляхом. Процедура ЕКЗ включає в себе стимуляцію яєчників, гормональну терапію і введення в порожнини матки вже не сперми, а безпосередньо ембріона. Зачаття в такому випадку проходить «в пробірці», і лікарі мають можливість простежити за станом ембріонів, а також підсадити не один з них, а кілька, що істотно збільшує шанси на успіх процедури.

Іноді під час ЕКЗ у ембріонів діагностуються генетичні відхилення, які з якихось причин не були помічені у батьків. В такому випадку потрібен ще один протокол ЕКЗ, щоб лікарі досліджували ембріони за допомогою новітніх методів діагностики і вибрали найбільш підходящий для підсадки.

В цілому, ЕКЗ вважається відмінним методом, однак і він має деякі обмеження. Наприклад, його найкраще використовувати до 35 років (як, втім, і інші методи лікування), тому що це істотно підвищує шанси на успіх. Однак навіть якщо ви старше, шанси є – медицині відомі випадки, коли за допомогою ЕКЗ вперше в житті народжували і жінки старше 60 років.

 

Сурогатне материнство

Цей спосіб полягає в тому, що ембріон, отриманий після ЕКЗ, підсаджують не матюкається, а іншій жінці. Це унікальний спосіб лікування, призначений для тих жінок, які з якихось причин не можуть виносити або народити дитину самостійно. Це можуть бути вроджені патології матки, хвороби серця, часті аборти або вискоблювання, через які ембріон не може прикріпитися до стінки матки, а також вік жінки.

Для даного лікування використовується яйцеклітина матері (або донорська), сперма батька (або донорська), які штучно з’єднують, як під час ЕКЗ. Різниця полягає лише в тому, що цей ембріон буде підсаджений іншої жінки. При цьому повністю зберігається його генетичний зв’язок з батьками, тому що у сурогатної матері і дитини абсолютно різні кровотоки, ніяк не пов’язані. На даний момент цей спосіб лікування привертає до себе багато уваги, а питання його етичності залишається відкритим, проте це – єдиний спосіб для деяких пар знайти свого довгоочікуваного дитини.ф

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.