Виснаження яєчників

Навіть серед молодих жінок, яким не виповнилося і 40 років, зустрічається передчасне виснаження яєчників. Цей синдром не дуже часто зустрічається, проте має всі ознаки клімаксу, попри вік жінки.

У такого синдрому є кілька ознак:

  • Підвищена пітливість;
  • Безпричинна дратівливість;
  • Постійна втома.

Ці симптоми не проходять непомітно, тим більше що до них приєднуються інші: такі, як відсутність овуляції і, як наслідок, місячних. Перед яскраво вираженими симптомами сильно знижується інтенсивність менструації, а потім вона зовсім припиняється. Також при виснаженні яєчників сильно «скаче» гормональний рівень, через що може спостерігатися підвищена сексуальна збудливість, яка різко змінюється повним небажанням займатися любов’ю. Помітно знижується здатність до концентрації, тіло постійно потіє при будь-якій температурі. Крім того, через гормонального дисбалансу спостерігаються серйозні перепади настрою, нічим не обумовлені.

Все це – показник того, що вам пора звернутися до лікаря для повного обстеження.

Синдромом виснаження яєчників зазвичай страждають жінки 30-40 років, і його причини можуть бути самими різними:

  • Радіація, яка негативно позначається на організмі в цілому, а також на репродуктивній системі.
  • Проходження циклу ЕКЗ, під час якого стимулюються яєчники, що може привести до їх виснаження.
  • Часті вагітності;
  • Виснаження організму в цілому, в тому числі через голодування.

Лікування

При появі перших симптомів найважливіше – це правильно поставлений діагноз. Далі необхідно виявити причину виснаження, і усунути її, і тільки потім продовжувати лікування.

Це тривалий процес, що вимагає багато сил і ретельного підходу в кожному окремому випадку, тому що часто мова йде про здатність жінки до зачаття в цілому. Зазвичай призначають гормональні препарати, завдання яких – нормалізувати стан репродуктивної системи в цілому.

Дуже важливо, щоб діагностика і лікування були своєчасними, адже чим довше симптом залишається непоміченим і невилікуваним, тим складніше буде скорегувати цей стан. Крім основної проблеми – неможливості зачати дитину і яскраво виражених симптомів, виснаження яєчників дуже погано позначається на роботі організму в цілому. На його тлі можуть розвинутися такі ускладнення, як раніше старіння організму в цілому, а також інфаркти та інсульти. Крім того, виснаження яєчників веде за собою безпліддя і важкі психологічні проблеми, в тому числі пов’язані з гормональної нестабільністю.

Профілактика

Для профілактики виснаження яєчників потрібно дотримуватися простих правил, які стосуються якості життя в цілому. Важливо правильно харчуватися, адже голодування погано позначається на роботі репродуктивної системи, як і нестача вітамінів і мінералів.

Ще одна причина передчасного виснаження – це невилікувані вчасно інфекційні захворювання. Важливо пам’ятати, що не вирішена одного разу проблема може дати знати про себе через кілька років.

І обов’язково потрібно проходити перевірку у гінеколога хоча б раз на півроку, щоб уникнути неприємностей і вчасно діагностувати проблеми репродуктивної системи.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.