Вторинне безпліддя

Багато жінок, які не мають дітей, іноді замислюються: «А чи можу я народжувати взагалі?». Звичайно, не варто витрачати власні нерви на подібні роздуми, але якщо у вас виникли серйозні підозри – краще їх перевірити.

Невтішна статистика свідчить, що приблизно третина пар мають які-небудь проблеми із зачаттям і / або виношуванням дитини. Що саме на це впливає – якість життя, екологія чи скажений ритм, в якому ми живемо, залишається питанням відкритим.

Але часто буває і таке, що жінка, яка вже має дитину (або навіть декількох), абсолютно впевнена у своїй здатності їх виносити і народити, не може зачати наступної. Відбувається це без всяких видимих ​​причин, а іноді – навіть незважаючи на ретельну підготовку до вагітності. Чому ж так відбувається?

Вторинне безпліддя, насправді, мало чим сильно відрізняється від первинного. Адже з часом здоров’я може похитнутися у кожного. Особливо це стосується жінки, яка настільки зайнята своїм малюком, що абсолютно закидають себе, залишаючи все «на потім». А досить часто у жінок на грунті виснаження нервів починаються проблеми з гінекологією, ендокринною системою або рівнем гормонів. Все це призводить до того, що другого довгоочікуваного малюка зачати просто не виходить.

Ще одним ускладненням стають перші пологи, які протікали з ускладненнями або за допомогою хірургічного втручання. Окремою причиною вважають аборти – чим більше їх було, тим менше шанс на щасливе материнство в майбутньому. Також дається взнаки вік – з кожним роком в організмі жінки знижується кількість яйцеклітин, що безпосередньо впливає на здатність до зачаття.

Коли звертатися до лікаря?

Якщо вам ще немає 30 років, то похід до лікаря потрібно планувати приблизно через рік після регулярних, але невдалих спроб зачати дитину. Якщо ж вам більше 30 – на сполох варто бити вже після півроку. У такому випадку і чоловікові, і жінці потрібно пройти обстеження на предмет захворювань, рівня гормонів і проблем з репродуктивною системою.

Часто саме на цьому етапі виникають проблеми, адже не всі чоловіки розуміють, що після першої дитини, народженої абсолютно без проблем, можуть з’явитися труднощі в зачатті другої. Багато чоловіків, побачивши в результатах аналізів погані показники сперми, навіть починають сумніватися у власному батьківство вже існуючого малюка. Однак це невірно – здоров’я чоловіка, як і жінки, схильне до змін з роками і з огляду на стреси.

Далі, в залежності від діагнозу, перед парою іноді встає нелегкий вибір – боротися за можливість мати ще одну дитину або приділити максимум часу і сил тій, яка вже є. Адже лікування безпліддя, численні процедури, ЕКЗ-протоколи – на все це йде величезна кількість нервів, сил, грошей і часу, які можуть просто не залишити вам можливості приділяти достатню кількість уваги вже народженому малюкові в гонитві за наступною дитиною.

Якщо ж ви твердо вирішили мати велику і дружну сім’ю – тоді пройдіть повне обстеження у фахівців і, використовуючи останні досягнення науки, йдіть до мети.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.