Вправи на час вагітності

Фізичні вправи однаково важливі до вагітності, під час і після неї. Нарівні з повноцінним харчуванням і гарним відпочинком вони дозволять підтримати тонус. Сурогатній мамі слід пам’ятати, що дозовані навантаження не тільки не заподіють шкоди, але і поліпшать самопочуття її і дитини. Крім того, це допоможе повернути вихідну форму після пологів. Рівень навантаження підбирається індивідуально і залежить від рівня активності до вагітності, а також її терміну.

Раціональні вправи допоможуть зберегти гарний настрій і бадьорість на весь період вагітності.

З усім тим, існує ряд протипоказань до фізичних навантажень:

  • Токсикоз, супроводжуваний блювотою;
  • Загроза викидня;
  • Респіраторні захворювання;
  • Навантаження, що викликають біль у животі.

Для гарного самопочуття під час зарядки важливо прислухатися до власних відчуттів, і не робити різких рухів. Протипоказано також піднімати тяжкості і активно стрибати. Ні в якому разі не ставте собі за мету скинути вагу! Розминки повинні бути спрямовані на підтримку м’язів в тонусі, а вас – в бадьорому настрої.

Під час першого триместру направляйте свою активність на м’які тренування. Це можуть бути нахили, обертання тазом, ходьба і розминка суглобів, особливо ніг для запобігання варикозу. Фізичні вправи слід починати з розминки – поворотів голови, корпусу і т.д. Головне – уникати качати прес чи піднімати тяжкості, бо це може спровокувати викидень.

Корисно буде виконувати вправи для м’язів грудей, що після пологів допоможе зберегти її красу і пружність. Для цього зведіть долоні на рівні грудей і сильно стисніть. Можна дозволити собі і тренування рук з використанням неважких гантель.

У другому триместрі виконуйте вправи в бандажі, щоб підтримати зростаючий животик. Не варто робити зарядку, лежачи на спині.

У третьому триместрі рекомендується виконувати вправи за допомогою фітболу – це весело, а головне, безпечно для сурогатної мами і малюка.

Чудовим рішенням на будь-якому етапі вагітності буде відвідування басейну – плавальні вправи розслаблять і заспокоять сурмаму, а також позбавлять від болю в спині і ногах. Намагайтеся якомога більше гуляти, якщо не відчуваєте втоми і не відчуваєте дискомфорту в ногах.

Обов’язково розслабляйтеся після вправ, правильно дихаєте, виконуйте розтяжки.

Ідеальним рішенням буде гімнастика під наглядом тренера, щоб дозувати навантаження і не заподіяти дискомфорт плоду або собі.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.