Відносне і абсолютне безпліддя

Безпліддя, або неможливість мати дітей, можна умовно розділити на абсолютне і відносне. Абсолютне не піддається лікуванню, і вимагає допоміжних репродуктивних технологій, а відносне означає, що пара зможе мати дітей після курсу лікування.

Що це?

Відносне безпліддя – це таке безпліддя, яке було спровоковане якимось захворюванням у чоловіка або жінки. Після усунення подібних відхилень настає природна вагітність і пологи. Репродуктологи розрізняють первинне безпліддя і вторинне. Первинне означає, що спроби мати першу дитину виявилися безуспішними. Вторинне означає, що у пари вже є дитина, але спроба зачати і народити другу або третю вже не вдається.

Діагноз «абсолютне безпліддя» ставиться репродуктологами дуже рідко, в основному лікарі говорять про відносну безплідність, адже сучасна репродуктивна медицина здатна діагностувати та усунути безліч проблем такого особистого характеру.

 

Причини безпліддя у жінок

Відносне безпліддя може проявитися у жінок з ряду причин. Нерідко причиною стають жорстокі виснажливі дієти, якими жінки себе мучать, намагаючись добитися ідеальних форм. І іноді потрібен час, щоб організм звик до нормального раціону і повернувся в колію.

Іноді причиною тимчасових невдач в зачатті стає стрес, коли жінка не може просто відпочити. Це особливо часто зустрічається у кар’єристок або просто дівчат з напруженим робочим графіком, коли не вистачає часу ні на нормальний сон, ні на відпочинок або повноцінне харчування.

Ще одна часта причина безпліддя – запалення в органах малого таза. Їх необхідно ретельно лікувати, і ні в якому разі не запускати, інакше може серйозно постраждати репродуктивна система жінки.

Якщо жінка недавно перенесла оперативне втручання на органах репродуктивної системи, робила аборт або вилікувалася від захворювання, що передається статевим шляхом, необхідно ретельно перевірити маткові труби. Неможливість зачати може бути пов’язана з їх непрохідністю, а ще це серйозна загроза позаматкової вагітності.

 

Прямі причини безпліддя у жінок

В першу чергу, це може бути вже згадана непрохідність маткових труб, коли в них утворюються спайки, які заважають заплідненої яйцеклітини закріпитися в стінці матки. Також все частіше у жінок зустрічається ендометріоз – захворювання, яке характеризується розростанням тканин внутрішньої порожнини матки.

Ще одна причина – це полікістоз яєчників, множинні кісти в яєчниках, які призводять до гормональних порушень і, як наслідок, неможливість зачати дитину. Також можуть бути виявлені і безпосередні гормональні порушення, які вимагають корекції.

Іноді причиною можуть бути порушення в роботі імунної системи, це вимагає ретельного обстеження.

 

Відносне безпліддя у чоловіків

За приблизними оцінками, до 40% причин безпліддя в парі криються в проблемах репродуктивної системи у чоловіків.

Найчастіше це порушення якості сперми, коли сперматозоїди погано розвинені або несуть в собі хромосомні порушення, які можуть передатися дитині. Ще одна причина – млявість сперматозоїдів, їх мала концентрація або повна відсутність в еякуляті.

Рідко, але все ж зустрічаються порушення в будові репродуктивної системи у чоловіків. Це лікується тільки оперативним втручанням.

І, безумовно, причиною безпліддя можуть стати хімічні речовини або радіоактивне опромінення, якщо робота чоловіка з ними пов’язана.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.