Відносне безпліддя

Діагноз «безпліддя» ставлять парам, які не можуть зачати дитину після року регулярного сексу без контрацептивів. Це означає, що з якихось причин вагітність не настає або переривається в перші дні, а значить, існують проблеми з репродуктивним здоров’ям у одного або обох батьків.

Однак діагноз «безпліддя» ще не означає, що пара не зможе мати власних дітей, або що для цього їм доведеться вдаватися до таких серйозних способів лікування, як сурогатне материнство, донорство ооцитів або екстракорпоральне запліднення. Часто причини, за якими не відбувається зачаття, швидко діагностуються і піддаються лікуванню, а потім пара може продовжити спроби завести малюка.

Саме це і називається відносним безпліддям – коли його причини можливо усунути і не вдаватися до серйозних методів лікування.

Для тих пар, в яких подружжю менше 35 років, півроку безплідних спроб – цілком достатній аргумент для звернення до репродуктолога, який призначить необхідні обстеження і лікування. У будь-якому випадку, чим раніше визначити причину невдач в спробах зачати малюка, тим простіше буде проходити лікування.

Причин, за якими у пари не виходить домогтися бажаного результату, може бути багато: це гормональні збої, патології розвитку репродуктивної системи, психологічний стан, приховані інфекції і запалення (в тому числі і венеричні захворювання), генетичні відхилення та багато іншого. При цьому на здатність до зачаття в рівній мірі впливає і жіночий, і чоловічий організм.

Крім того, існує безпліддя неясного генезу – це означає, що зовні зі здоров’ям пари все в порядку, але вагітність все одно не настає. Це може бути пов’язано з психологією, проте репродуктологи не можуть з упевненістю це стверджувати.

Важливо пам’ятати, що сучасна медицина здатна на багато що, і навіть випадки повного безпліддя піддаються лікуванню – за допомогою сурогатного материнства, донорських яйцеклітин або донорської сперми, а також за допомогою ЕКЗ. Все це дає надію багатьом парам, адже щорічно в світі мільйони безплідних людей стають батьками, незважаючи на всі труднощі, які їх супроводжували.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.