Вартiсть сурогатного материнства?

Сурогатне материнство – це процес виношування жінкою ембріона, отриманого в результаті злиття яйцеклітини іншої жінки і сперматозоїда її партнера. Таким чином, сурогатна мати виношує генетично не пов’язану з нею дитину, виступаючи в ролі гестаційного кур’єра.

Розглянемо докладніше, яка ціна сурогатного материнства в Україні та в Києві.

Щоб відповісти на це питання, потрібно врахувати ряд факторів, в тому числі докладніше розглянути всю процедуру і кожен її етап, пов’язаний з фінансами.

З чого ж складається сурогатне материнство?

 1. Повне обстеження потенційної сурогатної матері (воно повністю лягає на плечі біологічних батьків).
 2. Вартість препаратів для ЕКЗ, які прийматимуть обидві жінки (біомама для вилучення яйцеклітини, сурмама – для підготовки тіла до вагітності і синхронізації менструальних циклів).
 3. Ціна самого протоколу ЕКЗ і інших процедур (вилучення яйцеклітини, об’єднання її з сперматозоїдом, перевірка сперми та інше).
 4. Проїзд сурогатної матері в центр ЕКЗ і її проживання в місті на цьому етапі. Надалі все залежить від бажання біологічних батьків – сурмама може залишитися під наглядом поруч з ними або повернутися додому.
 5. Предписання контрактом фінансові відшкодування шкоди сурмами в разі, якщо вагітність урвалася, або протокол закінчився невдачею.
 6. Щомісячні виплати гестаційному кур’єру для забезпечення нормального рівня життя.
 7. Куріровання вагітності, лікарські препарати під час виношування, а також оплата збереження на випадок загрози здоров’ю жінки або дитини.
 8. Роди (можливо їх проведення в пологовому будинку за місцем проживання сурогатної матері або в приватній клініці, за бажанням батьків).
 9. Оплата роботи юристам, які супроводжують ведення програми.
 10. Матеріальна компенсація гестаційному кур’єру, прописана в контракті.
 11. Додаткові виплати сурогатної матері в разі багатоплідної вагітності, а також у зв’язку з важкими пологами або необхідністю кесаревого розтину.

Це – майже повний перелік витрат, які несе за собою сурогатне материнство, зокрема, в Україні. Ці пункти і їх вартість можуть варіюватися в кожному конкретному випадку, і залежать від безлічі факторів. Але в цілому цей список дозволяє уникнути непорозумінь і неприємних несподіванок при різних обставинах і, як показує практика, є досить повним.

Починаючи з 2012 року, в Україні діє закон, який обмежує можливість використовувати послуги сурогатних матерів. У тому числі введені обмеження для жінок, які бажають стати сурогатними матеріями.

Відповідно до закону, скористатися подібним методом лікування безпліддя можуть тепер і самотні жінки, і люди, що живуть в цивільному шлюбі, хоча раніше така можливість була тільки у сімейних пар.

Відповідно до закону, сурмами може стати жінка віком від 20 до 55 років, психічно і фізично здорова, має як мінімум 1 рідного і здорову дитину. Вона зобов’язана віддати народженого їй дитину її біологічним батькам, і не має права претендувати на батьківські права, так як не є його матір’ю.

Центру сурогатного материнства вводять більш жорсткі рамки – сурмамою може бути жінка від 20 до 35 років, решта умов залишаються тими ж. Також в рамках протоколу ЕКО, якщо біологічна мати дитини не може дати свої яйцеклітини або вони недостатньо якісні для зачаття, центри репродуктивного здоров’я використовують яйцеклітину донора, але ніколи – сурогатної матері, тому що це сильно ускладнює етичну сторону питання, а також дає гестаційному кур’єру можливість претендувати на батьківські права.

Дуже важливо вибрати правильну клініку, в якій буде проходити вся процедура. Важливо, щоб її повністю супроводжував професійний юрист, а всі документи були ретельно продумані, захищаючи інтереси обох сторін.

Безпліддя – це серйозна проблема для українців, і з кожним роком вона стає все ближче. На даний момент, згідно зі статистикою, кожна 5 пара має певні проблеми із зачаттям. Щоб доктора мали можливість боротися за репродуктивне здоров’я своїх пацієнтів, існує ціла мережа клінік репродуктивного здоров’я по всій Україні. Київ оснащений новітнім обладнанням, а також по праву вважається лідером з донорства ооцитів і сурогатного материнства.

Крім того, в Україні часто проходять лікування люди з європейських країн або Америки. Це пов’язано з тим, що українське законодавство дуже лояльно ставиться до гестаційних кур’єрів, і водночас, на відміну від сусідньої Росії, дає перевагу біологічним батькам дитини в разі виникнення спору. У той же час, у багатьох європейських країнах і штатах Америки сурогатне материнство заборонено законом.

Ціна лікування в центрах сурогатного материнства залежить від безлічі факторів: необхідність в донорських ооцитах, віку біологічної та сурогатної матерів, а також додаткових процедурах. Наприклад, з сучасними технологіями стало можливо вибирати з декількох ембріонів один, у якого будуть найбільші шанси прижитися в організмі жінки. Якщо якість сперми батька недостатньо для проведення стандартної інсемінації, з неї можливо вилучити один сперматозоїд, який і поміщають безпосередньо в яйцеклітину. Всі ці методи збільшують вартість сурогатного материнства, однак дають куди більше шансів на успіх і народження здорового і рідного малюка без використання донорських ооцитів.

У тому, що стосується препаратів і процесу підготовки, є кілька етапів. На першому етапі у біомами і сурмами синхронізують менструальні цикли. Потім і біологічної матері вилучається яйцеклітина, а організм гестаційного кур’єра починають готувати до переносу, зокрема, готують до цього ендометрій (внутрішній шар матки, до якого буде кріпитися ембріон).

Таким чином, існує два основних джерела витрат при проведенні такого лікування. Перша частина – це вартість самого лікування, вона залежить від здоров’я біологічних батьків, і має фіксовану ціну. Друга – це винагорода сурмами, яке обговорюється індивідуально, а потім закріплюється в контракті.

Саме тому дуже важливо не просто укласти контракт, а передбачити всі підводні камені сурогатного материнства. У цьому вам допоможуть кваліфіковані юристи, і краще за все користуватися послугами тих, у кого вже є подібний досвід. Таким чином, ви передбачте найдрібніші деталі і вбережете себе від потрясінь, а також обидві сторони будуть відчувати себе захищеними.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.