Вагітність після перенесеної онкології

Незабаром у жінок з’явиться унікальна можливість зачати дитину навіть після лікування ракових пухлин. Вчені вже зараз дуже активно розробляють способи, які дозволять жінкам, які перехворіли на рак, випробувати щастя материнства.

Перший подібний випадок стався 8 років тому, коли одна дівчина перед тим, як проходити лікування від раку, пішла на ризиковану операцію з видалення одного з яєчників, який після видалення заморозили для того, щоб зберегти його якість. Довгі роки дівчина боролася зі страшною хворобою, а зараз планується зворотна пересадка цього яєчника в організм, щоб він міг виробляти яйцеклітини і, відповідно, дівчина зуміла завагітніти. Якщо ця операція пройде успішно, то ця дівчина стане першою в своїй країні, якій вдалося завагітніти природнім шляхом після заморозки яєчника і зворотної його імплантації. Ця розробка дає надію тисячам дівчат, які зараз проходять агресивну хіміотерапію для лікування ракових пухлин, і потім не можуть стати матерями через незворотне пошкодження репродуктивної системи.

У дівчини, яку звуть Моаз Алнатруші, виявили рідкісне, але серйозне спадкове захворювання крові. В рамках лікування вона проходила численні курси хіміотерапії в одній з лондонських лікарень. Лікування мало ефект, проте агресивна хіміотерапія завдала непоправного удару по яєчникам. Після лікування навіть планувалася пересадка кісткового мозку, який взяли у брата, оскільки хіміотерапія його руйнує. Мати дівчини злякалася, що її дочка не зможе в подальшому мати дітей після лікування, і зробила все можливе, щоб знайти спосіб вирішення проблеми.

Спосіб знайшовся, і здавався дуже незвичайним. У місті Ліндсі лікарі-репродуктологи провели дівчині операцію перед хіміотерапією, видалили один яєчник. Після проходження лікування яєчник , що залишився, функціонував лише частково, що призвело до менопаузи у дівчини у віці 21 року. У минулому році попередньо заморожений яєчник доставили в Данію, де провели його зворотню імплантацію. Незважаючи на ослаблення організму після хіміотерапії, імплантація пройшла успішно, і через якийсь час гормональний фон дівчини прийшов в норму.

Сама по собі успішно проведена операція вже зараз дає надію тисячам дівчат по всьому світу, які, можливо, зможуть завагітніти навіть після лікування раку.

Моаз провели цикл екстракорпорального запліднення, щоб істотно підвищити шанси на успішну вагітність. Для цього їй провели курс гормональної стимуляції, щоб працюючий яєчник виробив більше, ніж 1 яйцеклітину в рамках одного менструального циклу. В результаті гормональної стимуляції було отримано 8 яйцеклітин, за допомогою сперми її чоловіка репродуктологи створили три повноцінних ембріона, які були заморожені після того, як вони трохи підросли і довели свою життєздатність. Через кілька місяців планується, що дівчині перенесуть один з цих ембріонів, коли її організм прийде в норму після гормональної стимуляції. На даний момент лікарі можуть тільки прогнозувати, але вони вже вважають, що процедура пройде успішно, адже дівчина дуже молода і її організм має високі шанси впоратися з вагітністю.

Незважаючи на те, що заморозка яєчників дає досить високий шанс на подальшу щасливу вагітність, лікарі рекомендують ставитися до цього методу дуже обережно. Справа в тому, що якщо при заморожуванні яєчників не були дотримані всі правила і умови, є істотний ризик того, що після зворотної імплантації яєчника у пацієнтки знову розвинеться рак. На даний момент можна говорити про те, що процедура настільки рідкісна і унікальна, що в цілому з її допомогою з’явилося всього близько 20 дітей. Проте, самі розробки в цій сфері дають величезну надію всім тим жінкам, які зараз борються з раком, і планують надалі мати дітей.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.