Вага і безпліддя

Всі ми звикли до того, що зайва вага несе з собою серйозну загрозу здоров’ю. Однак ми часто забуваємо, що і недостатня вага теж може бути вкрай небезпечною, особливо, якщо мова йде про планування сім’ї.

Спроби зачати дитину можуть бути однаково невдалими як з-за надмірної, так і недостатньої ваги, а патологічна звичка сидіти на дієтах тільки виснажує організм і заважає вашому щастю.

 

Чому у худих не виходить зачати?

Якщо жінка занадто худа, в організмі порушується вироблення гормонів через недостатність певних мікроелементів і поживних речовин. Зокрема, гіпоталамус «не справляється» з виробленням гормону, який відповідає за контроль над виробленням яйцеклітин. Низький його рівень може привести до того, що яйцеклітини просто не будуть дозрівати, а репродуктивна система – виконувати свої функції.

Що потрібно знати?

  • Вагою, недостатньою для нормального функціонування організму, вважається така, при якій індекс маси тіла (співвідношення зросту і ваги) становить менше 18,5.
  • Навіть якщо у вас є менструація, це ще не означає, що яйцеклітина дозріла.
  • Якщо ви мало важите, це істотно підвищує ризик народити малюка з недостатньою вагою.
  • При індексі маси тіла нижче 19 ваші шанси завести дитину прагнуть до нуля.
  • В організмі жінки для нормального виношування дитини повинно міститися не менше 17% жиру, так що в список занадто худих дівчат можна додати спортсменок.
  • Іноді неправильна вага – це причина порушеного обміну речовин, і з цим потрібно звертатися до лікаря.

 

Зайва вага і безпліддя

Складно сказати, що гірше впливає на здатність жінки до зачаття – недолік ваги або ії надлишок. При серйозній повноті організм жінки виробляє занадто багато гормонів, притаманних швидше чоловічому тілу. Вони в будь-якому випадку присутні, але їх надлишок призводить до серйозних порушень в роботі жіночої репродуктивної системи.

Це веде до порушення менструального циклу, не дозріванню яйцеклітини і, як наслідок, неможливісті мати дітей. Крім того, повним дамам набагато частіше діагностують синдром полікістозних яєчників – це порушення, тісно пов’язане з неправильною виробленням інсуліну і гіперсекрецією наднирників.

 

Порушення ваги у чоловіків як причина чоловічого безпліддя

Не набагато краще надлишок і недолік ваги впливає і на чоловічу статеву систему. Неправильне харчування, недостатня вага і часті дієти ведуть до дефіциту корисних речовин, мінералів і вітамінів, що не може не позначатися на організмі в цілому.

Недолік деяких мікроелементів призводить до «млявості» сперматозоїдів або недостатньої їх концентрації для нормального зачаття.

Надмірна вага в ряді випадків провокує розвиток діабету, що може привести як до проблем зі статевим актом в цілому, так і до повної еректильної дисфункції.

Таким чином, чоловікам не менш важливо стежити за своїм харчуванням, вести активний спосіб життя і приймати достатню кількість вітамінів і мінералів, щоб отримати довгоочікувану дитину.

 

Неправильна вага і протокол ЕКЗ

Якщо ви зважилися пройти протокол ЕКЗ, перед ним вам слід обов’язково привести в норму свою вагу, харчування і спосіб життя в цілому. Як надлишок, так і недолік ваги однаково погано впливають на шанси успішної процедури, і не завжди медицина здатна цю проблему обійти.

Тим більше, що порушення вашої ваги можуть погано позначитися на дитині через неправильний обмін речовин і недостачу елементарних вітамінів і мінералів.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.