В якому віці краще зачати дитину?

Можливість мати дітей пов’язана з безліччю факторів, і одним з найважливіших з них вважається вік партнерів. І, хоча однаково важливий вік і батька, і матері, для різних статей це питання дещо відрізняється.

Репродуктивна система чоловіка, в цілому, здатна працювати дуже довго. Деякі чоловіки можуть стати батьками і в 60 років, і навіть старше. Зокрема, світовий рекорд батьківства – 94 роки. Однак це не означає, що кожен чоловік здатний бути татом тоді, коли йому захочеться, без жодних обмежень. В основі здатності чоловіків до зачаття лежить як генетична схильність, так і способом життя і станом здоров’я в цілому.

Для нормального зачаття у чоловіка повинні бути здорові і бадьорі сперматозоїди, а також досить сильна еякуляція, щоб сперма могла дістатися до порожнини матки. Якщо ж організм чоловіка здоровий, то дійсно здатність до зачаття залишається дуже довго, аж до глибокої старості.

Проте з віком якість сперматозоїдів неухильно знижується, як і сила еякуляції, і чоловік не може стати батьком. В тому числі, у чоловіків зрілого віку набагато вище ризик зачати дитину з першими генетичними відхиленнями і спадковими патологіями.

Для жінок цей період істотно відрізняється в зв’язку з різницею в будові організму. І для жінки успішність зачаття залежить від її здатності виробляти якісні та досить зрілі яйцеклітини. Це означає, що жінка може зачати дитину з того моменту, як у неї з’явився менструальний цикл – тобто в середньому з 14 років.

Оптимальний вік для зачаття – це період від 20 до 35 років. Раніше цього терміну організму може бути складно виносити і народити дитину, а після з’являються серйозні проблеми із зачаттям.

З віком жінки також більш схильні до зачаття дитини з генетичними відхиленнями. Крім того, серйозно змінюється гормональний фон, а також збільшується ризик патологій в організмі жінки. Саме тому вік старше 35 років репродуктологи вважають серйозною проблемою на шляху до зачаття бажаного малюка.

Саме тому в певному віці і чоловікам, і жінкам стає складно зачати дитину. Для запланованого зачаття знадобиться всебічно обстеження, для чоловіків це буде аналіз якості сперми і сперматозоїдів, а також сили еякуляції і здатність до ерекції в цілому. Для жінок необхідна перевірка гормонального рівня, яйцеклітин, можливо – порожнини матки і маткових труб.

Крім того, обов’язково потрібно консультація і всебічне обстеження у генетика – навіть якщо серед родичів не було ніяких випадків відхилень, все одно необхідно уточнити можливість розвитку патологій. У деяких випадках для пари у віці потрібно використання репродуктивної медицини, наприклад, циклу ЕКЗ для нормального зачаття.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.