Увага: сурогатне материнство

Сам термін «сурогатне материнство» з’явився в медицині відносно недавно, вже в кінці минулого століття. Можливо, саме тому багато людей досі насторожено ставляться до такого явища. Термін «сурогатне материнство» означає процес запліднення яйцеклітини в штучних умовах і подальше її перенесення в тіло сурогатної матері для виношування і народження дитини.

Перший випадок сурогатного материнства був офіційно зареєстрований в 1980 році, і хоча минуло вже майже 40 років з того часу, багато хто до сьогодні ставиться насторожено до цього процесу. Однак медицина за всю свою історію не раз стикалася зі скептичним ставленням до нововведень. Так що сурогатне материнство і зараз допомагає мільйонам людей по всьому світу, не дивлячись на досить упереджене до нього ставлення.

Отже, хто така сурогатна матір?

Сурогатна мати – це жінка, яка добровільно погоджується виношувати чужу дитину в тих випадках, коли з якихось причин генетична мати малюка не має можливості виношувати або народжувати. В рамках процедури сурогатного материнства яйцеклітини безплідною жінки штучно запліднюються в лабораторних умовах, а потім поміщаються в порожнину матки сурогатної матері. Таким чином, сурогатна мати виношує генетично не свою дитину, всупереч поширеному міфу про те, що сурмами – це торговки власними дітьми.

Існує ще більш безглуздий міф про те, що процес запліднення в разі сурогатного материнства проходить природним шляхом, тобто за допомогою інтимної близькості. Це безглузда фантазія в дусі середньовіччя, оскільки насправді яйцеклітина і сперматозоїд об’єднуються в лабораторії під чуйним керівництвом вчених, які стежать за кожним етапом розвитку ембріона.

Сурогатне материнство в різних країнах

Сурогатне материнство актуально всюди, де існує проблема безпліддя, тобто по всьому світу. Зараз в світі залишилося не так багато країн, де сурогатне материнство категорично заборонено, адже, незважаючи на всі спірні моменти, для когось воно залишається єдиною можливістю мати генетично рідну дитину.

Україна відноситься до однієї з тих країн, де сурогатне материнство не тільки дозволено, але і досить точно прописано в законодавстві. Це знімає питання про законність процедури сурогатного материнства, а також про те, наскільки вона правильна чи необхідна. Природно, що, якщо існує окремий закон для регулювання сурогатного материнства в країні, значить, вона вважається досить важливою і по-справжньому необхідною.

Кому потрібні послуги сурогатних матерів

Це питання, яке в першу чергу виникає у всіх людей, які вперше стикаються з терміном «сурогатне материнство». Послуги сурогатних матерів необхідні тим жінкам, які з якихось причин не можуть самостійно виносити або народити дитину. Причин може бути безліч: загальні захворювання на зразок вад серця, які не дозволяють виношувати і народжувати дітей; відсутність або серйозна деформація матки, яка також не дозволяє виносити дитину. І ще одна причина – це безпліддя, яке не змогли вилікувати репродуктологи, незважаючи на всі їхні зусилля. Таким жінкам рекомендують використовувати послуги сурогатних матерів для того, щоб підвищити шанс на народження генетично рідної дитини.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.