Токсикоз

Це одне з найбільш загадкових явищ вагітності, розібратися з яким медики не можуть досі. Одні відносять токсикоз до побічних ефектів зміни гормонального фону, інші стверджують, що його наявність залежить тільки від генетичної схильності, треті вважають, що це сигнал гострих проблем з травленням.

Тим не менш, всі доктора одностайно вважають, що протікання вагітності, у тому числі вираженість токсикозу залежать від психологічного стану жінки. Якщо вона відчуває дискомфорт через своє становища, він виражається саме таким чином.

Розберемо, як сурогатній мамі подолати психологічний бар’єр і позбутися токсикозу.

Безумовно, серйозний фактор – це абсолютно новий спосіб життя, пов’язаний малюком, за якого сурмама несе відповідальність. Можливо, для цього доведеться докорінно змінити спосіб харчування і спосіб життя на більш здоровий. Так, це може виявитися важко, але в будь-якому випадку ви від цього тільки виграєте, звикнувши чуйно стежити за своїм здоров’ям.

Ще одним важливим фактором є природний занепад сил на перших строках вагітності. Навіть якщо ви звикли до дуже активного життя, не варто картати себе за те, що вам хочеться відпочинку і спокою. Прислухайтеся до свого тіла – воно підкаже, як краще вчинити.

Для успішного позбавлення від токсикозу необхідні і фізичні методи – ось ряд правил, яких потрібно дотримуватися сурмаму для гарного самопочуття.

1. Не вставайте з ліжка відразу після пробудження – дайте організму і психіці налаштуватися на новий клопіткий день.

2. Прислухайтеся до своїх побажань і вживайте тільки ті продукти, які не викликають неприємних емоцій.

3. Не нехтуйте прогулянками – свіже повітря відверне вас і позбавить від нудоти.

4. З дозволу лікаря можна приймати рослинні препарати, що пом’якшують симптоми токсикозу.

Пам’ятайте, що нудота і непереносимість запахів – тимчасове явище, яке потрібно перетерпіти, в ідеалі – без прийому ліків.

ТОКСИКОЗ на пізніх термінах

Токсикоз характерний для ранніх строків вагітності. Якщо він виникає на пізніх термінах, уважно стежте за своїм самопочуттям, тому це сигналізує про неправильне протікання вагітності. Це ускладнення називають гестозом, і його необхідно купірувати при перших же ознаках.

 Є чинники, на які слід звернути увагу:

  • Різке збільшення ваги;
  • Набряклість і високий тиск;
  • Серйозний стрес;
  • Резус-конфлікт.

Це серйозні приводи звернутися до лікаря для спостереження і професійного лікування. Обстеження виявить причини пізнього токсикозу і дозволить ефективно його вилікувати. У першу чергу, медики приймуть заходи, спрямовані на зниження тиску і нормалізацію кровотоку в матці та нирках. Крім того, вони простежать за вашим харчуванням – якщо сурмама налягає на солоні продукти, це може порушити роботу нирок. Високий тиск може бути пов’язано з великим набором ваги: ​​якщо ви не стежите за своїм харчуванням, організму складно забезпечувати кров’ю внутрішні органи і майбутнього малюка.

 

ПРИЧИНИ токсикозу

Плацента повністю формується на 16 тижні вагітності, щоб захистити жінку від продуктів обміну речовин дитини. До цього вони потрапляють в кров, викликаючи інтоксикацію, яка виражається в нудоті і непереносимості запахів і смаків.

Ще одна важлива причина – гормональні зміни, що підвищують збудливість усіх органів чуття, у тому числі нюху. Це може викликати різку відразу до звичних запахів просто тому, що жінці він здається занадто різким або в ньому проявилися нові нотки, доступні гострого чуттю.

Свою роль відіграє також спадковість – якщо матір сурогатної мами не нудило під час вагітності, то найімовірніше токсикозу не буде або він пройде м’яко і швидко.

Пам’ятайте – чим уважніше ви будете стежити за своїм способом життя, тим легше протече вагітність і можливий токсикоз. Не нехтуйте прогулянками, спеціальними вправами та рекомендаціями лікаря – і після пологів ви зможете повернутися до сім’ї, дітям і хорошому самопочуттю без праці.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.