Сурогатне материнство. Як стати сурогатною матір'ю?

Якщо ви замислюєтеся про те, щоб виконати роль сурогатної матері і допомогти комусь втілити в життя мрію стати батьками, вам потрібно відповісти собі на наступні питання:

  1. Навіщо я хочу це зробити?
  2. Чи можу я долати труднощі заради своєї сім’ї?
  3. Чи зможу я відмовитися від чужого малюка, якого виношу?
  4. Чи зрозуміють мене близькі?

Вважається, що сурогатне материнство ділиться на два види: традиційне і гестаційне. Гестаційне – це коли в матку жінки поміщають ембріон, який з’явився в результаті запліднення яйцеклітини біологічної матері спермою батька. Традиційне – коли сурогатна мати є також донором яйцеклітини, тобто дитина буде пов’язаний з нею генетично.

Існує багато безглуздих, упереджених думок про те, що в лікуванні безпліддя використовують саме традиційне сурогатне материнство, і тоді мати продає свою рідну дитину. Більш того, вважається, що і вагітність наступає цілком традиційним способом, тобто за допомогою сексу.

Насправді, подібне «сурогатне материнство» залишилося далеко в біблійні часи, і вважати, що сурмама за сумісництвом займається проституцією і продає свого малюка – м’яко кажучи, помилково.

Насправді, в Україні законодавчо заборонено, щоб сурогатна матір була донором яйцеклітини. Якщо біологічна мати не може надати свою яйцеклітину, використовується донорський матеріал, взятий в одній з клінік репродуктології. І, звичайно ж, не йдеться про статевий акт. Отримана яйцеклітина запліднюється спермою в штучних умовах, «в пробірці», де ембріон розвивається перші кілька днів під чуйним наглядом лікарів. Це дозволяє простежити за його розвитком і перевірити наявність відхилень.

Основні вимоги, яким повинна відповідати сурмама:
  • Фізичне здоров’я і психічна врівноваженість;
  • Відсутність хронічних захворювань, венеричних інфекцій і запальних процесів;
  • Здоровий спосіб життя;
  • Здатність витримувати фізичне та емоційне навантаження;
  • Наявність своїх здорових дітей.

Щоб знайти біологічних батьків, готових скористатися вашими послугами, вам достатньо залишити невелику заповнену анкету на нашому сайті. У разі якщо ви підходите під вимоги, з вами зв’яжеться менеджер для уточнення деталей. Зокрема, від вас буде потрібно повна інформація про ваше здоров’я (медична карта), способі життя і роботі, а також про сімейний стан.

Обов’язкова умова – щоб у сурогатної матері вже була власна здоровий дитина. Для ознайомлення потрібна і її медична карта, щоб переконатися у відсутності патологій, отриманих через генетичні відхилення або в процесі виношування і пологів.

Якщо ви підходите за всіма параметрами, вам буде призначений повний огляд: фізичний і психологічний. Після цього наші співробітники запропонують вашу кандидатуру потенційним батькам, і в разі згоди почнеться процедура сурогатного материнства.

Договір про сурогатне материнство

Перед перенесенням ембріона укладається договір, закріплений юридично. У ньому прописано все до дрібниць, включаючи суму щомісячних виплат для сурмами, щоб ви собі ні в чому не відмовляли, а також виплати і зобов’язання в разі, якщо щось піде не так: наприклад, вагітність буде багатоплідною, або перерветься на ранньому етапі .

Після чого вас чекає штучне переміщення одного або декількох ембріонів (на ваш вибір) в порожнину матки. Велика кількість ембріонів збільшує шанси на успіх, проте багатоплідна вагітність може бути небезпечною, тому таке рішення сурогатна мати приймає сама. Те ж саме стосується випадків, коли вагітність загрожує життю через патології, або якщо необхідно робити кесарів розтин: біологічні батьки не мають права вирішувати за вас, що робити в такій ситуації. Кесарів розтин, як небезпечна операція, робиться тільки за медичними показаннями.

Після пологів сурмама віддає малюка його справжнім батькам, а через кілька днів (після виписки з пологового будинку) отримує повну суму компенсації. Важливо розуміти, що відмовитися від виношеної, навіть чужої, дитини буває непросто. Для цього гестаційним кур’єрам на допомогу приходять психологи з центру репродуктивної медицини. Адже в кінцевому підсумку найважливіше – це те, що ви подарували щастя подружжю, яке без вас ніколи не стало б батьками.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.