Що потрібно знати про сурогатне материнство потенційним сурмамам?

Сурогатне материнство – єдиний для багатьох безплідних жінок спосіб мати генетично рідну дитину. Це поширюється на тих жінок, у яких пошкоджена або відсутня матка або які за показаннями лікаря не можуть виношувати і народжувати.

Що таке сурогатне материнство?

По суті, це звичайний процес виношування дитини, з тією різницею, що сурогатна мати виношує не свою дитину, а чужу. Сурогатне материнство – це метод лікування безпліддя, а не просто чиєсь небажання виношувати і народжувати дітей самостійно.

Багатьох потенційних сурогатних матерів цікавить, як саме проходить сурогатне материнство. І це не дивно, адже за досить короткий термін свого існування ця процедура встигла обрости величезною кількістю міфів, включаючи найбезглуздіші. Наприклад, навіть зараз багато хто вірить, що для зачаття дитини, яку буде виношувати сурогатна мати, необхідний секс сурогатної матері з чоловіком безплідної жінки. Звичайно ж, це просто безглузді домисли.

Сурогатне материнство прекрасно тим, що воно дозволяє безплідній жінці з серйозними ушкодженнями статевої системи, відсутністю матки або іншими проблемами, які перешкоджають народженню або виношуванню, мати генетично рідну дитину. Для цього проводять штучне запліднення. Штучне запліднення – це складна медична процедура, в рамках якої яйцеклітини безплідною жінки об’єднуються зі спермою її партнера, і в штучних умовах створюється ембріон. Саме цей штучно створені ембріон потім буде поміщений в порожнину матки сурогатної матері.

Всупереч поширеній думці, сурогатна мати виношує генетично чужу дитину, сама вона не має до неї жодного стосунку, крім того, що допомагає їй сформуватися і з’явиться на світ. Якщо з якихось причин сама жінка не може надати свої яйцеклітини для штучного запліднення, використовуються яйцеклітини донора. Використання яйцеклітин самої сурогатної матері є не тільки не етичним, а й незаконним, так що, якщо вам пропонують використовувати ваші яйцеклітини, ні в якому разі на це не погоджуйтеся, адже в такому випадку ви будете змушені віддати рідну дитину.

Показання для проведення сурогатного материнства

Сурогатне материнство в Україні не тільки дозволено законом, але і досить точно прописано в законодавстві. Відповідно до закону, скористатися послугами сурогатної матері може тільки жінка, у якої є підтверджені проблеми з репродуктивним здоров’ям і яка не здатна сама виносити або народити дитину за медичними показаннями. Таким чином, розвінчується ще один міф про те, що до послуг сурогатних матерів можуть вдаватися жінки, які просто не хочуть виношувати і народжувати дитину.

Сурогатне материнство в Україні має величезні плюси і для батьків дитини. Згідно з українським законодавством, сурогатна мати не має право залишити собі дитину, оскільки генетично він не має до неї ніякого відношення. У такому випадку відмова сурогатної матері віддавати дитину в Україні класифікується як тяжкий злочин. Незважаючи на те, що випадки відмови сурогатних матерів віддавати малюка досить рідкісні, це дозволяє генетичним батькам мати додаткові гарантії того, що у них не виникне ніяких проблем з сурогатною матір’ю незалежно від обставин.

Як стати сурогатною матір’ю?

Згідно з українським законодавством, сурогатною матір’ю може бути жінка старше 18 років, у якої вже є як мінімум один рідний здорова дитина і згоду чоловіка на процедуру сурогатного материнства, якщо жінка заміжня. Однак на практиці все трохи складніше. В першу чергу генетичні батьки звертають увагу на жінок старше 25 років. Такий вік – це додаткова гарантія того, що сурогатна мати буде виконувати взяті на себе зобов’язання відповідально, і виконає усі рекомендації лікаря. Крім того, сурогатна мати повинна бути дуже здоровою жінкою. Це означає не тільки відсутність шкідливих звичок або загальний гарний стан здоров’я, але і безліч факторів, які можуть вплинути на виношування малюка.

Зокрема, перед процедурою сурогатного материнства потенційна сурогатна мати повинна пройти повне медичне обстеження. Воно включає в себе перевірку не тільки репродуктивної функції, а й загальну перевірку стану здоров’я. Природно, у сурогатної матері не повинно бути ніяких хронічних захворювань, запальних процесів в організмі або будь-яких проблем і патологій в репродуктивній системі.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.