Селективне перенесення ембріона

У момент, коли парі не допомагає жоден сучасний метод лікування безпліддя, вони вдаються до ЕКЗ. На даний момент це – метод лікування безпліддя, перевірений мільйонами пар у всьому світі, і він дійсно працює. До ЕКО зазвичай вдаються в тих випадках, коли жоден інший спосіб не дав бажаного результату, або репродуктивна система одного з батьків вимагає втручання медиків для нормального зачаття. Наприклад, якщо у чоловіка погана якість сперми, або у жінки недостатньо правильно функціонують яєчники, їм може допомогти процедура ЕКО.

При всій своїй чарівності, ЕКО – це не диво, а медична процедура, яка має ряд мінусів. В першу чергу, ЕКЗ не дає 100% результату, і велика частина пар досягають бажаної вагітності після 2-3 спроби. І друге – щоб підвищити шанси на ефективність ЕКО, батькам медики часто пропонують запліднити і перенести в матку відразу кілька ембріонів. Якщо для жінки це перша вагітність, і вона багатоплідна, це пов’язано з певними ризиками для здоров’я матері і малюків. Особливо це стосується жінок, яким більше 35 років або у випадках, коли поміщені в матку 3 ембріони прижилися. В останньому випадку навіть молодий і здоровій жінці зазвичай раджу залишити тільки 2 ембріони, інакше дуже високий ризик викидня або передчасних пологів, які діти не переживуть.

Але лікарі і вчені роблять все можливе, щоб звести до мінімуму такі ускладнення і максимально підвищити ефективність ЕКЗ. Саме з цієї причини був створений селективний перенос. Це – методика, яка дозволяє не переносити в матку кілька ембріонів в надії, що виживе один з них, а заздалегідь вибирати найбільш життєздатні клітини.

Для цього використовується ембріоскопії – спеціальний апарат, в який занурюють запліднені яйцеклітини для первинного розвитку поза тілом матері. Такий розвиток під чуйним наглядом медиків триває кілька днів, і завдяки новим технологіям у лікарів є можливість дізнатися, в якому стані знаходяться яйцеклітини. Для цього не потрібна діагностика за допомогою мікроскопів – апарат просто сканує клітини шар за шаром, виводячи на екран повне зображення, за яким медики можуть судити про якість яйцеклітини. Таким чином, з кількох запліднених зигот вибирають одну, саму розвинену і життєздатну, і саме її поміщають в матку матері для подальшого розвитку.

Це дозволяє уникати ризиків, з якими пов’язано переміщення відразу декількох ембріонів, адже навіть наявність 2 прижилися яйцеклітин, найімовірніше, змусить мати лежати в лікарні всю вагітність і сильно обмежить її пересування, що, безсумнівно, позначиться на якості життя.

За спостереженнями лікарів, це дуже ефективний метод, який дозволяє підвищити шанси на успіх ЕКЗ. Особливо це важливо для жінок до 35 років, і саме молодим дамам рекомендують вибрати одну яйцеклітину. Це пов’язано з тим, що в такому віці у пацієнтки шанс того, що приживеться 2 ембріони, практично дорівнює шансу приживлення 1 ембріона. А якщо є можливість вибрати ембріон, у якого найбільше шансів закріпитися і нормально розвиватися, то до чого грати в російську рулетку зі своїм тілом? Саме тому рекомендують вибирати якість, а не кількість. Це кращий вибір для перших 2 спроб молодих жінок, згідно зі статистикою репродуктологів.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.