Репродуктивна функція у жінок і чоловіків

Довгий час вважалося, що саме жінки винні в випадках безпліддя, а здоров’я чоловіків не має до цього ніякого відношення. Але в сучасному світі вже давно доведено, що здоров’я обох партнерів дуже важливо як для самого факту зачаття, так і для здоров’я малюків.

Для чоловіків репродуктивна функція, здебільшого, залежить від рівня гормонів. Їх якість залежить від способу життя чоловіків, в тому числі харчування і шкідливих звичок.

Універсальні сфери впливу на якість репродуктивного здоров’я для обох статей – це екологія, спосіб життя і рівень медичного обслуговування (навіть невилікувана застуда може мати серйозні наслідки).

Вважається, що сперма має вирішальне значення для здоров’я дитини і відсутності у нього відхилень. Тим часом, алкоголь руйнівно впливає на сперму, що може привести до народження неповноцінної дитини.

Найбільша вірогідність зачаття бажаної дитини – це період від 20 до 35 років для обох статей, тому що з віком репродуктивна функція неухильно йде на спад.

Репродуктивна система жінок влаштована набагато складніше, і для неї має вирішальне значення не тільки можливість зачаття, але також можливість плода закріпитися і нормально розвиватися в утробі. Для жінок так само важливий правильний спосіб життя, а також відсутність вроджених патологій репродуктивної системи, здатних перешкодити зачаттю і перебігу вагітності.

Якщо жінка приймає протизаплідні препарати, важливо, щоб вони були призначені фахівцем-ендокринологом. Так вони виконають свою функцію і не стануть причиною збою в репродуктивній системі.

Перевірка гормонального рівня в разі, коли не виходить зачати дитину, важлива і для чоловіка, і для жінки. Крім того, перевіряється організм в цілому, адже навіть просте хронічне запалення може перешкодити зачаттю.

 

Як поліпшити репродуктивну систему

В першу чергу пара, яка бажає зачати дитину, повинна вести здоровий спосіб життя. Відмова від шкідливих звичок, правильне харчування – ці прописні істини дійсно здатні допомогти в зачатті. Те ж саме стосується і фізичних навантажень, якщо вони помірні – професійні спортсмени часто зазнають труднощів із зачаттям.

Дуже важливо, щоб в організм надходили всі необхідні вітаміни і мінерали, адже вони відіграють вирішальну роль у здоров’ї будь-якої людини. Вживання овочів і фруктів, різноманітність в раціоні тільки підуть на користь.

Важливий і одяг, який ви носите, особливо для чоловіків. Слід виключити тісну синтетичну білизну, вузькі штани зі свого гардероба.

Все це – загальні поради, проте вони дійсно здатні допомогти вам зачати дитину. Адже в більшості випадків парі не потрібно ні ЕКЗ, ні донори ооцитів, ні сурогатне материнство – потрібно просто приділити увагу своєму здоров’ю.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.