Причини позаматкової вагітності і ймовірність її виникнення

Вагітність, що виникає поза маткою, найчастіше буває у жінок, які перенесли оперативне втручання в районі малого тазу. Також досить велика ймовірність ризику ускладнень вагітності у людей з проблемами гормональної системи: при патологіях щитовидної залози, гіпоталамуса або гіпофіза; які страждають від венеричних хвороб, при запальних станах статевих органів і при зниженні імунного захисту. Позаматкова вагітність зустрічається у 5% всіх вагітних жінок.

Чому може виникати вагітність поза маткою

Будь-які операційні дії, які проводять в безпосередній близькості з репродуктивними органами, можуть спричинити за собою серйозні збої їх функціонування. Наприклад, операція з видалення апендициту може згубно вплинути на стан труб матки. Внаслідок цього виникають запалення, спайкові процеси, які вражають труби. Крім цього, поширеними причинами позаматкового розвитку заплідненої клітини бувають запалення в матці, яєчниках або кишечнику, сечовому міхурі, нирках та інших органах.

Вагітність, яка розвивається поза маткою, може виникнути і у абсолютно здорової жінки. Як правило, це первинна вагітність юної жінки. У 98% позаматкова вагітність утворюється в фаллопієвих трубах, і лише 2% має іншу природу виникнення.

Найкращим способом запобігання позаматкової вагітності є своєчасна діагностика дівчаток, які не досягли репродуктивного віку. Показання, які можуть в майбутньому призвести до позаматкової вагітності: нерегулярний менструальний цикл, хворобливі відчуття, незвичайні виділення з піхви.

При плануванні зачаття дитини, жінці слід заздалегідь пройти ретельне обстеження на інфекції різної етіології. Також необхідно впевнитись у відсутності запалення репродуктивних органів і перевірити гормональний фон.

Виявлення

Діагностичні дії проводять в тих випадках, коли в матці, хоч я знаю запліднена яйцеклітина. При цьому жінка скаржиться на затримку менструального циклу, відчуття болю, що тягне в паховій зоні, занепад сил і кров’яні виділення з піхви.

У таких випадках, якщо в крові пацієнтки виявлено достатній відсоток гормону вагітності, а на УЗД запліднена яйцеклітина не видно, доктора підтверджують свої побоювання щодо позаматкової вагітності. Чим раніше фахівець винесе правильне медичний висновок, тим вище у пацієнтки можливість зберегти здоров’я і навіть життя.

Необхідні дії при позаматкової вагітності

Найважливіше дію – своєчасне звернення за лікарською допомогою. Кваліфіковане медичне втручання допоможе уникнути патологій і ускладнень при наступних вагітностях. Операція із застосуванням лапароскопа дозволяє швидко і акуратно ліквідувати ембріон, не завдаючи особливої ​​шкоди репродуктивним органам.

Наслідки такого діагнозу

1. Дублювання патологій при наступних вагітностях.

2. Тимчасова або постійна нездатність до репродукції.

3. Психологічне потрясіння, психічна травма.

4. Депресія.

До 5% жінок, які несвоєчасно звернулися до фахівців, гинуть.

Вагітність поза маткою, як причина безпліддя

Досить часто перша позаматкова вагітність тягне за собою наступну. У таких випадках можуть бути повністю ліквідовані фаллопієві труби, тоді у жінки залишається єдина можливість народити дитину – за допомогою ЕКЗ.

Виникнення вагітності поза матки в області черевної частини тіла

Дана патологія виникає вкрай рідко. Плодове яйце приєднується до будь-якого відділу або органічного матеріалу, потрапивши в черевну область.

Форум на тему: «Позаматкова вагітність»

Існує спеціальне місце для загального обговорення, де з’ясовують проблему, задають і відповідають на питання пацієнти і лікарі. Цей форум розповість вам про безліч історій вагітності поза матки, що закінчилися позитивно.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.