Програма ЕКЗ в Україні

ЕКЗ, або екстракорпоральне запліднення – це одна з численних допоміжних репродуктивних технологій, покликаних допомогти безплідним парам пізнати радість материнства і батьківства. Причина проблеми із зачаттям дитини криється в поганій роботі репродуктивної системи, і перед тим, як проходити курс штучного запліднення, пара обов’язково повинна пройти безліч оглядів лікарів і здати велику кількість аналізів. У разі ж, якщо звичайне лікування не допомагає або спостерігаються серйозні проблеми з репродуктивною системою, рекомендують використовувати ЕКЗ.

До серйозних проблем репродуктивної системи, які можуть стати показанням для проведення екстракорпорального запліднення, відносяться:

  • повна непрохідність маткових труб;
  • серйозне порушення овуляції;
  • невисока якість сперми у партнера.

Крім цього, з серйозними проблемами в спробі зачати дитину часто стикаються жінки старше 40 років через природне старіння репродуктивної системи. Саме тому досить велике число жінок, які вирішили народжувати після 40 або 45 років, змушені звертатися до репродуктолога для проведення штучного запліднення.

ЕКЗ: як це відбувається

Суть екстракорпорального запліднення полягає в тому, що з тіла жінки для зачаття вилучається яйцеклітина. Це не складна і безпечна процедура, яка необхідна для того, щоб яйцеклітина пройшла запліднення в штучних лабораторних умовах, і лікарі могли спостерігати за процесом розвитку. Таким чином істотно підвищується шанс на нормальний розвиток ембріона. Перед тим, як з організму жінки буде вилучена яйцеклітина, обидва партнери проходять досить серйозний період підготовки, який покликаний поліпшити якість яйцеклітин у жінки і сперми у чоловіка. Після того, як яйцеклітина витягнута, у партнера береться сперма, і за допомогою цієї сперми яйцеклітина запліднюється. Це робиться в штучних умовах, в лабораторії під чуйним наглядом професійних репродуктологів, що істотно підвищує шанси на успіх.

Після успішного запліднення отриманий ембріон культивують протягом декількох днів, до тих пір, поки він досить не зміцніє, щоб бути перенесеним в порожнину матки. Після проводиться діагностика ембріона і якщо він здоровий його переносять в порожнину матки пацієнтки. Далі вагітність розвивається природним шляхом.

Ефективність ЕКЗ пов’язана не тільки з тим фактом, що яйцеклітину запліднюють поза матки жінки. Справа полягає також в тому, що тривале лабораторне спостереження дозволяє виявити порушення у плода, в тому числі хромосомні, якщо такі спостерігаються. Особливо характерна така проблема для жінок старше 40 – вони можуть навіть не знати, що були вагітні, тому що плід з хромосомним порушенням швидко відторгається тілом. А число таких порушень у зрілих жінок зростає з кожним роком. У свою чергу, своєчасна і правильна діагностика дозволяє правильно планувати лікування безпліддя, щоб дати парі якомога більше шансів на успіх.

Після перенесення ембріонів для підтримки на ранніх етапах вагітності жінці призначають індивідуальну гормональну терапію, особливо якщо мова йде про жінку старше 40 років, чий організм може не витримати навантаження. Після проведення штучного запліднення про його успішність можна судити вже за 12 днів, коли репродуктологи проводять перший аналіз, щоб з’ясувати, прижився ембріон чи ні. Завдяки ЕКЗ можна вирішити величезну кількість проблем, які пов’язані з неможливістю зачаття через захворювання репродуктивної системи. Щороку за допомогою екстракорпорального запліднення народжуються тисячі дітей, що дає надію всім безплідним парам в світі.

Скільки коштує екстракорпоральне запліднення

Дуже часто у безплідних пар виникає питання про те, де можна з упевненістю проводити цю процедуру. На сьогодні в Україні досить багато центрів репродуктології, які здатні надати послуги з екстракорпорального запліднення європейського класу. Кращим підтвердженням якості роботи українських медиків може служити той факт, що до них дуже часто звертаються іноземці для проведення процедури ЕКЗ.

Якщо ви збираєтеся проходити курс лікування за допомогою ЕКЗ, вам необхідно знати, що це коштує близько 20 тисяч гривень без урахування витрат на медикаменти. Для того, щоб уточнити вартість, вам необхідно зв’язатися з одним з наших менеджерів, просто залишивши заявку на сайті.

Які шанси на успіх після проведення екстракорпорального запліднення

Шанси на успішну вагітність становлять від 30 до 40% випадків. Це пов’язано з тим, що ЕКЗ існує вже давно, медична схема добре опрацьована, а на благо вашої репродуктивної системи працюють кращі лікарі і сучасні технології. Це робить штучне запліднення одним з найбільш успішних способів лікування безпліддя в складних випадках. Згідно зі статистикою, діти, народжені за допомогою штучного запліднення, нічим не відрізняються від звичайних дітей, мають таке ж міцне здоров’я і розвинену нервову систему.

Найбільше на ймовірність успіху процедури впливає вік пацієнтки, яка проходить ЕКЗ. Якщо мова йде про молоду жінку, навіть якщо у неї є репродуктивне захворювання, шанси на успіх дуже високі. На жаль, з кожним роком вони знижуються, і у жінки 40 років не буде такого відсоток успішності, як у молодої. Крім віку, серйозно впливають звички, стан здоров’я обох партнерів. Жінка, яка веде здоровий спосіб життя, має набагато більше шансів на успішну вагітність, ніж інші. Крім того, якщо партнери – один з них або обидва – страждають від надмірної ваги, це теж негативно позначається на успішності ЕКЗ, бо серйозна зайва вага знижує якість сперми і яйцеклітин, порушує гормональний фон.

Ця процедура лікування абсолютно безпечна, і при необхідності ви можете проходити ЕКЗ стільки раз, скільки знадобиться для успіху. Те, наскільки доцільно проводити нову процедуру ЕКЗ після невдалої, залежить тільки від вашого особистого вибору і від думки репродуктолога. Якщо ви налаштовані рішуче, можете продовжувати спроби до тих пір, поки не завагітніє. Репродуктивній медицині відомі унікальні випадки, коли наполегливі жінки проводили більше 20 спроб ЕКЗ і в кінцевому підсумку домагалися свого.

З усім тим, важливо пам’ятати, що планувати дитину потрібно, і чим раніше, тим краще. Щоб ви розуміли, у жінки істотно знижується можливість зачати дитину вже після 35 років. А жінка, якій більше 45 років, має всього 5% шансів завагітніти. Це безпосередньо пов’язано з тим, що виснажуються запаси яйцеклітин, і особливо це помітно у жінок старше 35. У новонародженої дівчинки в яєчниках міститься майже 2 000 000 несозрiвших яйцеклітин, до 14 років їх залишається приблизно 300 000. Після цього кожен місяць дівчина втрачає по одній яйцеклітині, яка виходить зі разом з менструацією, і ще кілька десятків ооцитів, які не дозріли. Таким чином, за все життя жінки у неї природним шляхом дозрівають всього близько 400 яйцеклітин. Методи штучного запліднення засновані на тому, що в організмі жінки проводять стимуляцію яєчників, змушуючи їх виробляти за один місяць більше однієї яйцеклітини. Це дозволяє за один цикл запліднити відразу кілька яйцеклітин і таким чином підвищити шанси на успішну вагітність.

Історія протоколу ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення як допоміжна репродуктивна технологія вперше було проведено в 1977 році в Америці. У Радянському Союзі перша дитина, народжена таким способом, з’явилася тільки в 1986 році. Сьогодні цей спосіб лікування дуже поширений і використовується практично у всіх країнах світу.

Екстракорпоральне запліднення використовують тоді, коли всі попередні методи лікування не принесли результату. Зокрема, перед штучним заплідненням може використовуватися внутрішньоматкова інсемінація, коли сперму чоловіка штучно поміщають безпосередньо в матку жінки. Якщо терапія і інші допоміжні репродуктивні технології не допомагає, використовують ЕКЗ.

Крім того, що екстракорпоральне запліднення використовують після невдачі у всіх інших спектрах репродуктології, існують певні показання для того, щоб проводити ЕКЗ як лікування від безпліддя. Зокрема, його рекомендують використовувати при полікістозі яєчників. В такому випадку використовується сучасний протокол, який передбачає використання мінімальної кількості гормональних препаратів, які стимулюють вироблення яйцеклітин. За свідченням лікаря в окремих випадках жінці може бути використано навіть програма ЕКЗ без гормональної стимуляції, з використанням єдиної яйцеклітини, яка дозріє за місяць в природному циклі. Ще одна істотна перевага ЕКЗ, особливо для жінок старше 40 років, полягає в тому, що спостереження за ембріонами дозволяє вчасно побачити патологію в хромосомах ембріона, ще до того, як його перенесуть в порожнину матки. Таким чином істотно знижується ймовірність народження дитини з відхиленнями, яка неухильно зростає після досягнення жінки 30 річного віку.

Короткий і довгий протокол ЕКЗ

Для того, щоб в рамках одного циклу отримати більше однієї яйцеклітини, клініки репродуктології зазвичай проводять штучну гормональну стимуляцію. Ці препарати і називаються протоколом ЕКЗ, їх існує два види: короткий і довгий. Протокол підбирається виключно лікарем в залежності від стану здоров’я жінки, від результатів обстеження, від гормонального фону, причини безпліддя і так далі. Тільки після того, як буде ясна повна картина проблеми із зачаттям, репродуктолог призначає адекватне лікування. При довгому протоколі ЕКЗ гормональна система жінки повністю блокується, і створюється нова, коштом гормональних препаратів. Таким чином репродуктолог повністю контролює весь процес вироблення яйцеклітин, використовуючи для цього штучні гормони. Короткий протокол ЕКЗ передбачає використання медикаментів, які стимулюють овуляцію. І довгий, і короткий протокол ЕКЗ переноситься пацієнтами добре і не становить серйозної небезпеки для здоров’я.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.