Про зрілих чоловіків: зачаття

Все частіше в розвинених процвітаючих країнах спостерігається тенденція того, що чоловіки і жінки вже хочуть заводити дитину після того, як вони відбудуться професійно і фінансово. Зараз вже нікого не здивуєш чоловіком або жінкою, які вирішили стати батьками після 30 або навіть пізніше. Тільки зараз, згідно зі статистикою, в середньому жінка стає матір’ю вперше в 26 років, і такими ж темпами зростає і вік батьківства. Можна вважати абсолютно нормальним, якщо у чоловіка, якому вже 40 років, з’явилася перша дитина.

З одного боку, це дозволяє людям відбутися перед тим, як заводити дитину, адже діти це величезна відповідальність, до якої потрібно бути готовим. З іншого боку, з кожним роком репродуктивне здоров’я у жінок і у чоловіків стає істотно гірше, і все більша кількість зрілих чоловіків відчувають проблеми з тим, щоб завести дитину.

Що відбувається з чоловічим організмом з віком

Таке цікаве поняття, як репродуктивний вік, тобто ідеальний вік для зачаття і народження дитини, стосується чоловіків настільки ж, наскільки жінок. У зрілих чоловіків знижується якість сперми, зокрема, сперматозоїди стають більш млявими, а також, як і у жінок, утворюються пошкодження в ДНК, які можуть привести до серйозних аномалій в розвитку дитини. В кінцевому підсумку це призводить до того, що з кожним роком чоловікові стає все складніше зачати здорову дитину, і підвищується ймовірність різних аномалій у розвитку, в тому числі і таких, які викликають викидень на ранніх стадіях розвитку.

Зниження репродуктивного здоров’я у чоловіків пов’язано в основному з виробленням специфічних гормонів, які відповідають за якість роботи репродуктивної системи. Крім того, з віком у чоловіків все більше проявляються порушення в хромосомах, а також накопичуються наслідки поганих звичок на кшталт куріння або регулярного прийому алкоголю. Не менше значення має і неправильне харчування, а також істотна зайва вагу, які неминуче призводять до гормональних порушень. Також у зрілих чоловіків вже набагато частіше проявляються хронічні захворювання, в тому числі і захворювання серцево-судинної системи або запалення в організмі.

ДНК і зачаття

Згодом у чоловіка з’являється все більше пошкоджених ДНК в спермі. Це призводить до того, що шанси зачати малюка істотно знижуються. Крім того, навіть якщо дитину виходить зачати, залишиться високий шанс того, що станеться викидень. Це пов’язано з тим, що дитині може передатися деформований ДНК, і жіночий організм відторгає ембріон як недостатньо якісний. Приблизно 40% природних викиднів відбуваються якраз через те, що ембріон містить дефекти в хромосомах.

Як підвищити шанси на зачаття

В першу чергу, якщо у чоловіка в зрілому віці не виходить завести дитину, йому необхідно звернутися до лікаря. В першу чергу перевіряють сперму чоловіка, її якість, рухливість сперматозоїдів і їх концентрацію. Навіщо чоловіка перевіряють в цілому на різні інфекційні захворювання, в тому числі що передаються статевим шляхом, які можуть бути приховані тривалий час, але все ж впливають на репродуктивну систему.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.