Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки розвитку повноцінного, нормального дитини, але також і сприяє хорошому самопочуттю самої сурогатної матері. Це допоможе звести до мінімуму токсикоз, уникнути такої неприємної проблеми, як запор у вагітних, і в цілому зберегти хороше травлення.

Для нормального повноцінного розвитку дитини дуже важливо, щоб організм сурогатної матері отримував достатню кількість вітамінів і мінералів, необхідних для розвитку. Це буде корисно і для тіла сурогатної матері, адже якщо малюк не отримує достатньо таких речовин як, наприклад, кальцій, організм віддає власні ресурси, в результаті чого псуються нігті, волосся і зуби.

Пам’ятайте, що фраза про те, що вагітна жінка повинна харчуватися за двох – це всього лише неспроможний міф. Цілком достатньо звичного вам кількості їжі, якого цілком вистачить і для розвитку малюка в тому числі. Єдине, що вам слід змінити в своєму харчуванні – це частоту прийому їжі. Навіть якщо ви звикли їсти 3 рази на день як по годинах, на час вагітності краще всього відмовитися від такого режиму на користь частого, дрібного харчування. Це набагато більш корисний варіант, крім того, він допоможе уникнути токсикозу і інших неприємностей, властивих вагітним.

Крім того, пам’ятайте, що надмірне харчування збільшує вагу самої сурогатної матері, що може привести до проблем під час пологів. Через незбалансоване, надмірне харчування страждає і малюк: його занадто велику вагу не тільки ускладнює вагітність і пологи, але і може негативно позначитися на його здоров’ї в майбутньому.

Правильне харчування для сурогатної матері

Під час вагітності дуже важливо дотримуватися рівновагу між харчуванням, фізичною активністю і фізичним розвитком вагітної жінки. Звичайно ж, тіло сурогатної матері вимагає трохи більше вітамінів і мінералів, щоб плід формувався здоровим. Однак це не означає, що ви повинні харчуватися виключно фруктами або відразу збільшити свій раціон вдвічі. Більш того, в перші три місяці вагітності найкраще харчуватися тими продуктами, до яких ви звикли, тільки виключивши шкідливу їжу з раціону. Пам’ятайте, що для блага майбутньої дитини на весь період виношування вам доведеться відмовитися від фаст-фуду, більшості оброблених продуктів і таких, які піддавалися обробці в промислових масштабах. Готуйте собі їжу самі: в такому випадку ви будете точно впевнені в її якості і добрий смак.

Безумовно, фізичні навантаження визначають, що ваш раціон повинен бути повноцінним і не мізерним. Сурогатної матері протипоказані будь-які дієти, спрямовані на схуднення: зараз найважливіше здоров’я малюка, а своєю фігурою ви зможете зайнятися після його народження. З іншого боку, важливо, щоб ви отримували достатню кількість калорій, але не надмірне, навіть якщо займаєтеся спортом. Варіюйте свій раціон в залежності від фізичної активності і розумової діяльності, головне – не перестарайтеся в споживанні калорій.

Останній триместр вагітності

Останній триместр вагітності сурогатної матері – це час, коли виправдано трохи більше споживання калорій, ніж зазвичай. Саме в останньому триместрі вагітності плід починає активно рости і набирати вагу, і для цього сурогатної матері потрібно більше калорій, в середньому на 20%. Однак якщо сурогатна мати схильна до повноти або недостатньо добре контролює свій раціон, необхідно порадитися з лікарем перед тим, як вносити в раціон будь-які зміни. Захоплення шкідливою їжею на останньому триместрі може погано позначитися на стані і дитини, і самої сурогатної матері, і до того ж ускладнити пологи.

Як скласти раціон для сурогатної матері

Вам не потрібно вносити по-справжньому серйозні зміни в свій раціон, і немає необхідності дотримуватися строгих рекомендації дієтологів. Харчуйтеся тим, до чого звик ваш організм, щоб не забезпечувати йому ще більший стрес. Однак пам’ятайте, що виношування дитини в будь-якому випадку змушує виключити з раціону фаст-фуд, копченості, товари промислового виробництва, надмірне вживання солодощів, газовану воду і так далі.

Що необхідно включити в раціон сурогатної матері

В першу чергу, вам необхідний білок тваринного походження. Це дуже важлива складова раціону, і якщо сурогатна мати дотримується вегетаріанського харчування, можливо, це привід знайти іншу сурогатну матір. Незалежно від поглядів на правильне харчування, ще ненародженій дитині життєво необхідні тваринні білки для нормального розвитку всіх систем, для його зростання і розвитку тканин.

Пам’ятайте, що спроби замінити тваринний білок рослинним можуть привести до того, що дитина буде недостатньо добре розвинений, можливо, буде болючим або фізично слабким через нестачу м’язів. Крім того, саме продукти тваринного походження містять кальцій, який необхідний для формування кісткової системи. При його недостатньому вживанні страждає не тільки дитина, а й сурогатна мати, оскільки організм починає вимивати кальцій з кісток і зубів, щоб забезпечити їм малюка.

Рослинні і тваринні жири

Щоб дитина розвивалася правильно, необхідно грамотне поєднання рослинних і тваринних жирів в раціоні сурогатної матері. Тому дуже важливо не переважувати ні в одну зі сторін, і, звичайно ж, не захоплюватися вживанням ні рослинних, ні тваринних жирів. Використовуйте такі рослинні масла, як оливкова, лляна або будь-яке інше на ваш смак: вони відмінно підходять для заправки салатів або готових страв. Що стосується тваринних жирів, віддайте перевагу жирним сортам м’яса раз на тиждень, не уникайте молочних і кисломолочних продуктів.

Вуглеводи

Вуглеводи – це джерело енергії для нашої життєдіяльності, проте надмірне їх вживання призводить до порушення обміну речовин і зайвої ваги. Вуглеводи, від яких вам слід відмовитися – це цукор, хлібобулочні вироби, а також не слід захоплюватися макаронами та іншими виробами з тіста. Віддайте перевагу фруктам і овочам, які містять більш корисні вуглеводи. Якщо ви збираєтеся є щось з тіста, віддавайте перевагу виробам з борошна грубого помелу.

Корисні поради

Дієтологи настійно рекомендують вагітним жінкам харчуватися 5-6 разів на день. Це необхідний захід, оскільки зростаючий плід тисне на інші органи, в результаті чого погіршується робота травної системи в цілому і кишечника зокрема. Крім того, дуже важливо контролювати вживання вуглеводів: по-перше, вони погано впливають на роботу кишечника, по-друге, у вагітних жінок на пізніх термінах можуть викликати серйозні скачки рівня цукру в крові.

Пам’ятайте, що раціон вагітної жінки повинен виключати не тільки алкоголь, але також кава і міцний чорний чай. На ранніх етапах краще взагалі відмовитися від кофеїну, покупних соків, газованих напоїв і так далі. Віддайте перевагу зеленому чаю, чистої мінеральної води і натуральним сокам або морсу.

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.