Позаматкова вагітність

Вагітність, що нормально протікає, як відомо, починається з заплідненої яйцеклітини, яка надійно прикріплюється до стінки матки і знаходиться там 9 місяців. Однак трапляється й так, що яйцеклітина не може закріпитися в матці, а залишається в матковій трубі, шийці матки або в цервікальному каналі. Все це – патології, які вимагають хірургічного втручання, адже позаматкова вагітність загрожує здоров’ю і життю жінки.

Фактори ризику

Немає абсолютної гарантії, що вагітність буде протікати нормально, проте можна істотно знизити ризик, якщо ретельно обстежитися. Серед основних «винуватців» позаматкової вагітності лікарі виділяють наступні чинники:

  • Ендометріоз (розростання клітин ендометрію – внутрішнього шару матки);
  • аномалії розвитку маткових труб або матки;
  • запалення статевих органів (хронічні або не цілком вилікувані);
  • ряд хірургічних втручань (в тому числі аборти);
  • гормональний збій;
  • внутрішньоматкова спіраль.

Симптоми

Основна підступність позаматкової вагітності полягає в тому, що її симптоми дуже схожі з плином нормальної вагітності: це токсикоз, груди, що набухають, затримка місячних.

Проблема в тому, що ембріон, що прикріпляється до поверхні, починає досить швидко рости. І, якщо матка призначена для цього і здатна витримати зростаюче навантаження, то в матковій трубі зростання ембріона викликає катастрофічні наслідки: нестерпний біль, розрив труби і подальший крововилив в черевну порожнину, який може стати фатальним без термінового хірургічного втручання. Найчастіше саме гострий біль змушує жінок викликати швидку допомогу, і вже в лікарні діагностують позаматкову вагітність.

Що робити?

Безумовно, чим раніше діагностують позаматкову вагітність, тим простіше буде її усунути і тим менш серйозними будуть наслідки. У рідкісних випадках позаматкова вагітність закінчується летальним результатом (зазвичай через неможливість звернутися за допомогою).

Тож, якщо ви – в зоні ризику, відразу після затримки менструації краще звернутися до лікаря, щоб він перевірив, де саме розвивається вагітність. Чим раніше вам поставлять діагноз, тим простіше буде провести операцію, швидше пройде загоєння і залишиться мінімум наслідків.

Навіть якщо у вас одного разу була позаматкова вагітність, ви маєте всі шанси на нормальну і щасливу вагітність. Головне – не поспішати, проконсультуватися у лікаря і обов’язково спостерігати вагітність.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.