Показання до ЕКЗ

Якщо ви довгий час не можете стати батьками, незважаючи на всі зусилля лікарів, це підштовхує до пошуку інших способів знайти сімейне щастя. Один з них – екстракорпоральне запліднення. Але це відповідальний і серйозний крок, на який не слід йти без об’єктивних причин і показань до такого методу лікування. Зазвичай це захворювання одного з подружжя або стан, що не дозволяє зачати дитину природним шляхом.

Не рідкісні випадки, коли батьки шляхом ЕКО намагаються вибрати бажану стать немовляти або зачати двійню. Це не тільки безглуздо, бо жодна серйозна клініка не піде на такий крок, але й певною мірою протизаконно, адже в Україні право на таку процедуру отримують за медичними показаннями і ніяк інакше.

Існує ряд показань для проведення ЕКЗ, і ось деякі з них:

 • Порушення функції маткових труб. Коли хірургічне лікування неможливо або відсутні два маткові труби, ЕКО – єдиний оптимальний вихід.
 • Патологія сперми, що приводить до нездатності до запліднення.
 • Ендометріоз важкої форми або з безуспішною спробою лікування хірургічним шляхом.
 • Вік жінки. З часом репродуктивна система змінюється, і досягти бажаного результату природним шляхом стає дуже складно.
 • Ановуляція. У більшості випадків лікування порушень овуляції не вимагає такого серйозного втручання, але якщо інші методи не приносять ефекту, ЕКО дає високий шанс настання вагітності з першої спроби.
 • Нез’ясовне безпліддя. Близько 15% безплідних жінок не можуть поставити точний діагноз, і якщо жоден з методів не працює, має сенс спробувати зачати дитину за допомогою ЕКЗ.

Існує й ряд протипоказань:

 • Захворювання, які є протипоказанням до виношування та пологів.
 • Пороки розвитку або деформація матки, що виключає нормальну імплантацію ембріона або нормальний процес виношування.
 • Будь-якого роду пухлини в матці або яєчниках.
 • Будь-які злоякісні утворення, в минулому або сьогоденні.
 • Запальні захворювання.

Деякі з них – тимчасові, наприклад, після лікування запалень або видалення доброякісної пухлини жінка має повне право на ЕКЗ. В інших випадках, зважаючи на небезпеку для здоров’я жінки, вагітність і виношування дітей їй протипоказані.

Важливо пам’ятати, що показання або протипоказання виявить тільки особистий лікар, і тільки він може призначити ЕКЗ методом лікування з урахуванням всіх показань і протипоказань

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.