Почнемо з себе - або чому важливо бути здоровою, щоб зачати дитину

Всім відомо, що рівень безпліддя зростає з кожним роком. Це можна пов’язувати з безліччю факторів: поганою екологією, стрімким темпом життя, поганими звичками та іншим. Однак мало хто пов’язує безпліддя з рівнем ожиріння населення деяких країн, хоча це дуже важливий фактор для зачаття.

Для того, щоб організм нормально функціонував, йому необхідний збалансований раціон, надходження всіх необхідних поживних речовин, мінералів і вітамінів. Якщо ж цього не відбувається, ваше тіло нормально працювати не буде. Крім того, ні для кого не таємниця, що люди з надмірною вагою страждають не тільки від нестачі вітамінів, тому що неправильно харчуються, але ще і часто мають проблеми з гормональним рівнем, пов’язаним з ожирінням.

Тим часом, для нормального функціонування тіла йому необхідні фізичні навантаження, міцний здоровий сон, а також здатність справлятися зі стресом і берегти нервову систему. Однак для цього потрібна строго організоване життя зі стабільним режимом роботи і відпочинку, щоб організм звик до певного ритму. Важливо спати кожен день, а не сподіватися на те, що виспишся в вихідний, не перевантажувати організм фізичними навантаженнями і по можливості давати повноцінний відпочинок нервовій системі.

Якщо ж цього не робити, спочатку ефект не буде помітний. Чим молодший організм, тим краще він бореться з проблемами переїдання, недосипання і постійних стресів. Однак це обов’язково дасть про себе знати, коли буде вже пізно просто міняти спосіб життя.

Для нормального функціонування репродуктивної системи як чоловікам, так і жінкам необхідний здоровий спосіб життя. В іншому випадку організм виявляється нездатний справлятися і з наслідками шкідливих звичок, стресу і недосипання, та ще й регулювати гормональний рівень. А адже саме від нього залежить, чи будете ви здатні завести дітей чи ні.

Для того, щоб зачати дитину, організм повинен бути стабільний. Для того, щоб його виносити, жінці потрібен ще й чималий резерв сил, який витрачається за довгі 9 місяців. А якщо у вас маса шкідливих звичок у способі життя, то про нормальному перебігу вагітності не може бути й мови.

ЕКЗ або зміни в житті?

Так, дійсно, репродуктивні технології творять чудеса, даючи можливість мільйонам жінок стати матерями при діагнозі «безпліддя». Звичайно, це непростий шлях, проте результат вартий того: ви отримуєте можливість мати свого рідного малюка.

Однак ЕКЗ має на увазі не тільки сам цикл лікування, але ще і зміни у вашому способі життя. Будь-який лікар скаже вам, що, перш ніж приступати до ЕКЗ, вам доведеться кинути пити і курити, нормалізувати графік роботи і відпочинку. Без цього шанси на успішний протокол ЕКЗ катастрофічно знижуються, адже ваша можливість зачати залежить не тільки від майстерності лікарів, а й від вашого тіла. Багато пар, які взяли себе в руки і розпланували спосіб життя, змогли зачати і без складного і тривалого шляху ЕКЗ. У будь-якому випадку, жодна репродуктивна технологія не дасть хороших результатів доти, поки ви не візьмете себе в руки.

Дослідження вчених США стверджують: високий рівень холестерину безпосередньо пов’язаний з неможливістю зачати. Так само з нею пов’язаний регулярний сон, відсутність шкідливих звичок і емоційний фон. І якщо берегти своє здоров’я, є величезна ймовірність, що ви ніколи і не дізнаєтеся, що таке ЕКЗ і як його проводять.

У будь-якому випадку, здоровий спосіб життя важливий для зачаття – ка природного, так і за допомогою останніх розробок медицини.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.