Післяпологове відновлення

Перший тиждень після пологів. Цей період буде найважчим – адже організм приходить до тями після сильного стресу. Можливі різкі перепади настрою, дратівливість, сонливість. Це дає про себе знати гормональний дисбаланс. Не варто переживати, рівень гормонів повернеться в норму через тиждень-два. Щоб у цей час підтримати власні сили, сурогатній мамі слід, по-перше, якнайшвидше повернутися до своєї сім’ї і дітям, які будуть кращої моральною підтримкою. По-друге, корисними будуть дихальні вправи з йоги і нескладні фізичні навантаження, дозволені доктором. Все це допоможе зняти стрес і повернутися до звичного життя.

Що стосується організму, то в перший тиждень можливі неприємні «тягнуть» відчуття по всьому тілу. Це нормально, адже внутрішні органи після пологів займають фізіологічно правильне місце, сходяться кістки і м’язи, розтягнуті плодом.

Всі інші зміни залежать тільки від того, як протікали пологи і втручалися лікарі в їх перебіг чи ні. У разі втручання післяпологовий період краще провести під регулярним наглядом медиків, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Обов’язковою умовою після пологів є використання спеціальних прокладок для породіль, тому деякий час (близько 2 місяців), поки буде загоюватися матка, йтимуть кров’янисті виділення, так звані лохії. Їх тривалість становить до 40 днів, якщо йдуть довше – це серйозний привід звернутися до лікаря. Використання звичайних прокладок в цей період виключено через їх синтетичний склад – вони не дають шкірі дихати і гальмують природний процес загоєння.

За перші три тижні матка зменшиться з 500 до 75 г, до цього потрібно бути готовою. Скорочення матки виражається у відчутті «сутичок», тяжкості внизу живота.

Найважливіше під час відновлення сурогатній мамі – не переоцінювати свої сили. Адже, як би добре ви себе ні відчували, повністю організм відновиться тільки через кілька місяців. Присвятіть ці місяці турботі про себе і своїх близьких, заняттю нескладними видами спорту (наприклад, для породіль існують окремі напрями йоги). Якщо відчуваєте, що не справляєтеся з навантаженням – просіть допомоги у рідних і близьких. Головне – дбати про себе і пам’ятати, що скоро фізичний стан повернеться в норму.

Правила гігієни:

  • Кожен день приймайте душ – це не тільки підтримає чистоту тіла, але і змиє втому і зайві тривоги. Пам’ятайте – в перші тижні після пологів ванни категорично протипоказані.
  • Підмивайтеся 4 або більше разів на день. Кращим регулятором частоти процедур буде ваше відчуття комфорту.
  • Подбайте до пологів про комплект зручної бавовняної білизни. Вона необхідна до повного загоєння матки, бо перешкоджає розмноженню бактерій і набагато краще пропускає повітря. Перед тим, як одягти, обов’язково її пропрасуйте.
  • Міняйте прокладки кожні 3-4 години.

У разі виявлення патології (яскраві кров’янисті виділення, різкі болі в області промежини, неприємний запах виділень і т.п.) потрібно терміново звернутися до лікаря! Ці відхилення від норми можуть бути ознакою як занесеної в організм інфекції, так і розбіжностей шва або більш серйозних проблем.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.