Післяпологове відновлення сурогатної матері

У всіх жінок, які виношують і народжують дітей, є одна загальна проблема: вони цікаві оточуючим рівно до того моменту, поки не народять дитину. Потім вся увага перемикається на новонародженого, жінці більше ніхто не приділяє увагу. Дуже часто після пологів на себе не залишається ні сил, ні бажання щось робити. Це в корені неправильне явище, оскільки важливо пам’ятати, що з народженням дитини у сурогатної матері життя повинно йти так само, як воно йшло до вагітності.

Яким має бути післяпологове відновлення

Часто післяпологове відновлення в нашій країні включає в себе в кращому випадку фізіологічні дані, які необхідно привести в норму, при цьому психології приділяється дуже мало уваги. І це тільки половина проблеми: багато жінок після народження дитини, особливо сурогатні мами, які і без того переживають нелегкий психологічний період, не приділяють належної уваги навіть відновленню фізіології. І даремно: не сам процес вагітності або пологів, а саме перші кілька місяців після них грають найважливішу роль у відновленні організму після пологів.

Тим часом навіть при розрахунку декретних обов’язково виділяється 70 днів до пологів і ті ж самі 70 днів після пологів. Це не випадковість, а дуже правильна ідея, на яку слід звернути увагу.

Наприклад, в Сінгапурі і в наш час для жінки, яка чекає дитину, наймають спеціальну няню. Ви не помилились: няню саме для жінки, а не для дитини. Ця няня почне спілкування з сім’єю за кілька днів до пологів, а потім допоможе жінці відновлюватися після народження малюка. До завдань такої няні для мами входить спостереження за тим, щоб її підопічної було комфортно, необхідність готувати їй смачну і корисну їжу, проводити спеціальні процедури і так далі. Така няня пробуде сім’єю як мінімум 3 місяці, а якщо є можливість, то й півроку. Вважається, що саме такий термін необхідний, щоб організм матері повністю відновився після пологів.

Післяпологове відновлення для сурогатної матері

У сурогатних матерів є перевага: після народження малюка вони передають його біологічним батькам, і нема потреби піклуватися про новонародженого. А це означає, що сурогатна мати може і повинна максимум часу приділяти власному здоров’ю і гарному самопочуттю. Безумовно, традиції наймати няню для мами не зовсім місце в нашій країні, проте це не означає, що жінка відразу після народження дитини повинна тут же повертатися до своєї роботи або щоденних обов’язків.

Пам’ятайте, що нормальний відновний період після пологів займає як мінімум три місяці. Навіть якщо немає можливості так довго займатися тільки собою, в будь-якому випадку перші кілька тижнів після пологів сурогатна мати повинна провести в тиші і спокої, в ідеалі в майже постільному режимі. Ні в якому разі не можна відразу ж після народження дитини повертатися на роботу або відразу починати займатися домашніми справами в тому ж ритмі, в якому ви робили це до участі в програмі.

В ідеалі, ви повинні дозволити собі кілька місяців відновлення. Це може здатися шокуючим для людей з нашим менталітетом, однак пам’ятайте: все 9 місяців організм віддавав все, що міг, малюкові, потім пройшов серйозний стрес під час пологів. Хіба ваше тіло не заслужило 3 місяці відпочинку після того, як майже рік воно приділяло увагу тільки майбутній дитині?

Що повинно змінитися в режимі життя сурогатної мами після пологів

Перша зміна, яке має відбутися з режимом сурогатної матері – це харчування. Звичайно ж, під час всієї вагітності сурогатна мати дотримується принципів правильного і здорового харчування. Цього треба дотримуватися і після пологів, але з деякими поправками.

По-перше, після народження дитини вашому організму потрібно багато теплого пиття: можете використовувати для цього чай, трав’яні настої або просто теплу воду. Дуже важливий настрій: пам’ятайте, що тепер ви робите це не для здоров’я майбутньої дитини, а для власного здоров’я і благополуччя.

Введіть в раціон супи та каші. Вони допоможуть вам швидше відновитися, а супи стануть відмінним доповненням до рясного теплого пиття, допоможуть розігнати обмін речовин і дадуть шлунку можливість нормально працювати.

Відмовтеся від охолодженої і сухої їжі, навіть якщо мова йде про свіжі овочі. Річ у тому, що після народження дитини весь організм піддається дуже серйозного стресу, травна система в тому числі. Вживання сухої їжі може викликати спазм у шлунку, особливо якщо ситуація буде ускладнюватися стресом. Ви можете дозволити собі деякі фрукти, але тільки ті, які легко перетравлюються. Овочі обов’язково повинні бути включені в раціон, але піддавайте їх термічній обробці: так шлунку буде простіше з ними впоратися.

Знаходьте достатньо часу для їжі: дотримуйтесь тим же принципам, яким слідували під час вагітності. Харчування має бути частим, дробовим, в ідеалі до 5 раз в день плюс 2-3 перекусу.

Це дуже важливо, оскільки організму простіше впоратися з невеликими надходженнями їжі кілька разів на день.

Психологічне відновлення

Чи не менше сил і часу ви повинні приділити психологічному відновленню після народження дитини і передачі батькам. Річ у тім, що навіть у самій психологічно стійкою жінки в будь-якому випадку виникає прихильність до малюка, якого вона виношувала. Це нормальне явище, оскільки ви дбаєте про ще не народжену дитину. Однак дуже важливо, щоб розставання з малюком пройшло для вас максимально легко. Саме для цього в клініках репродуктології завжди працюють психологи, готові прийти на допомогу сурогатної матері не тільки під час виношування дитини, але і після програми. Зверніться до них, і вони допоможуть вам розібратися в ваших емоціях і повернутися до звичного життя, яким воно було до участі в програмі.

Можливо, якщо у вас залишилися контакти з біологічними батьками, ви захочете звернутися до них, щоб з’ясувати, чи все в порядку з малюком. Ви можете зробити це через короткий проміжок після пологів, просто щоб дізнатися, що у дитини все складається благополучно. Однак в іншому психологи настійно рекомендують припинити спілкування з біологічними батьками, оскільки вони знайшли довгоочікуване сімейне щастя, а сурогатна матір так чи інакше до цієї сім’ї ніякого відношення не має. Дружні стосунки теж краще не підтримувати, адже це може погано позначитися на добробуті і сурогатної матері, і дитини, якого вона виношувала.

Приділіть час собі

Дуже важливо приділити якомога більше часу власним відновленню, чого жінки дуже часто після народження дитини не роблять. З усім тим, це дуже важливо: не відбудеться нічого страшного, якщо якийсь час після пологів ви не будете займатися домашніми справами в повну силу. Попросіть свого чоловіка, дітей або родичів допомогти вам в відновлювальний період після пологів. Поясніть їм, наскільки важливо для вас повноцінно відновитися, перш ніж повертатися до звичного життя. В кінцевому підсумку, ви зробили дуже благородну справу, допомогли безплідною парі знайти довгоочікуване сімейне щастя. Тепер ви повністю заслуговуєте право на невеликий відпочинок, і на взаєморозуміння з боку оточуючих. Домочадці можуть взяти на себе частину ваших обов’язків або, принаймні, спокійніше ставитися до того, що в будинку вже не буде такого ідеального порядку, і що їм якийсь час доведеться пожити без ваших коронних страв, на які йде кілька діб.

Схуднення після пологів

Після народження дитини деякі жінки хочуть якомога швидше відновити форму, і відразу ж, практично вийди з пологового будинку, або йду в спортзал, або сідають на дуже строгу дієту. І те й інше в корені неправильно: інтенсивні фізичні навантаження, так само як і дуже сувора дієта – це серйозний стрес для організму. А між тим, вашому тілу необхідно відновитися і прийти в себе після важкого періоду вагітності та пологів. Чи не змушуйте себе робити те, до чого ваш організм поки ще не готовий. Зачекайте, поки тіло природним шляхом прийде в норму, а інтенсивними фізичними навантаженнями займайтеся як мінімум через 3 місяці після пологів.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.