Післяпологова депресія сурогатної матері

Майже всі жінки після пологів відчувають психологічний дискомфорт – це різкі перепади настрою, смуток і дратівливість. Ці симптоми у своїй сукупності отримали назву «післяродова хандра». По факту, це різка зміна настроїв, пов’язана з перепадом рівня гормонів, яка проходить протягом двох тижнів. Не варто боятися – коли врегулюється рівень гормонів, сурогатна мама зможе повернутися до свого звичайного життя. З усім тим, якщо її поведінка і самопочуття серйозно турбують – має сенс розповісти про все лікареві, який розвіє більшу частину страхів і сумнівів.
Набагато складніше доводиться, коли післяродова хандра переростає в депресію.

Вона виражається в:

  • пригніченому настрої, почутті провини і марності;
  • втраті ваги і апетиту;
  • підвищеної стомлюваності і хронічної безсонні;
  • втраті інтересу до улюблених справ і людей.

Тим більше вона небезпечна для сурогатних мам, коли після пологів дає про себе знати материнський інстинкт, і може мучити невиправдане почуття провини перед «кинутим» дитиною. У такій ситуації обов’язково потрібна консультація психолога в клініці сурогатну маму, адже боротися з депресією власними силами не завжди представляється можливим. Щоб не впасти духом остаточно, сурогатній матері варто якнайшвидше повернутися в сім’ю, до своїх дітей і чоловіка – адже, зрештою, саме заради них вона пішла на такий відповідальний крок. Звична обстановка і домашні клопоти допоможуть швидко повернути життя назад, а ще більш приємними їх зробить той факт, що сім’я тепер може ні в чому собі не відмовляти.
Щоб уникнути марного занепокоєння, сурогатна мама може поспілкуватися з батьками дитини, якого вона виношувала – це допоможе їй заспокоїтися і переконатися, що з маленькою людиною все гаразд, він ні в чому не має потреби і відмінно себе почуває. Тим не менш, дуже важливо для сурогатної матері розуміти, що вона виношує не свою дитину, а виконує благородну місію – допомогає з’явитися на світ маленькому диву і подарувати комусь радість стати батьками.
Щоб не виникало тривожних думок про майбутнє дитини, сурогатній мамі корисно до пологів спілкуватися з його генетичними батьками, бачити їх радісне передчуття і розуміти, що вони і є його справжня сім’я.

Декілька порад:

  • зберігайте режим здорового харчування, до якого звик ваш організм за час вагітності;
  • проводите час зі своєю сім’єю, адже вона – найцінніше, що у вас є;
  • займайтеся спортом, попередньо проконсультувавшись у лікаря;
  • знайдіть собі хобі;
  • добре висипайтеся;
  • частіше бувайте на свіжому повітрі.

Все це допоможе сурогатній мамі повернути життя в колишнє річище, зробивши її ще більш насиченою з щасливою.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.