Перші ознаки позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність – небезпечна патологія, яка розвивається з різних причин. Проблема полягає в тому, що в такій ситуації вже запліднена яйцеклітина не прикріпляється до стінок матки, а затримується поза нею і починає розвиватися. Найчастіше вона залишається в матковій трубі, іноді – виштовхується назад і закріплюється в яєчнику або черевної порожнини, а також в розі матки, де і починає рости.

Цей стан дуже небезпечний для жіночого організму, адже стрімко зростаюча яйцеклітина може привести до розриву труби або яєчника і закінчитися летальним результатом. Випадки позаматкової вагітності вимагають термінового лікарського втручання.

З проблемою позаматкової вагітності стикаються близько 1% жінок. Підступність позаматкової вагітності полягає в тому, що перші тижні вона нічим не відрізняється від звичайної, і її неможливо діагностувати без УЗД.

В цілому, при позаматкової вагітності спостерігаються такі симптоми: нудота, токсикоз, запаморочення, набухання молочних залоз. Вони схожі зі звичайним станом вагітних жінок, тому підозри викликати не можуть. Однак є й деякі відмінності:

• регулярні кров’янисті виділення;

• сильний тягнучий біль внизу живота.

Якщо спостерігаються ці симптоми, вам краще звернутися в лікарню для повного обстеження. Найпростіше позаматкову вагітність виявити на УЗД, проте існує ще один спосіб – аналіз на рівень гормонів ХГЧ. Його неправильний, нерівномірний ріст – це перший сигнал позаматкової вагітності.

У будь-якому випадку, при найменших підозрах потрібно тут же звертатися до лікаря, так як запущена позаматкова вагітність є небезпечною для вашого життя.

Причини

Перша причина, по якій настає позаматкова вагітність – це погана прохідність в маткових трубах. Зазвичай це виникає на тлі інфекції сечостатевої системи або погано розвинених труб.

Ще одна причина – це серйозні генетичні відхилення у плода. Організм намагається позбутися такої дитини, і просто виштовхує з матки. Також плід, можливо, просто не зміг прикріпитися до стінки матки. Це може статися через пухлини, погано розвинений ендометрій або велику кількість абортів в минулому.

Варто пам’ятати, що позаматкова вагітність – це не вирок, і у вас буде ще можливість народити здорового малюка. Інша справа, якщо позаматкова вагітність двічі розвивалася в маткових трубах, і їх довелося видаляти хірургічним шляхом – в такому випадку для нормальної вагітності знадобиться екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Якщо ж організм відторгає плід через генетичні порушення, батькам слід перевіритися на спадкові захворювання і, можливо, скористатися послугами донорів сперми або донорів яйцеклітин, щоб народилася здорова дитина.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.