Останній етап ЕКЗ

Останній, найважливіший етап ЕКЗ – це момент очікування, що настає після підсадки ембріона. Він залишає 2 тижні – до тих пір, поки вам не зможуть точно сказати, вагітні ви чи ні. Аналіз проводиться за допомогою дослідження крові на наявність специфічних гормонів, які виробляє організм вагітної жінки.

На цьому етапі залишається найскладніше – очікування, адже доктора вже зробили для вас все, що могли, і тепер ваш організм повинен сам прийняти ембріон. Багато жінок, які проходили подібне лікування безпліддя, стверджують, що саме цей етап ЕКЗ – найскладніший з усіх.

Що ж робити ці 14 днів, коли не залишається нічого, крім очікування? Багато жінок шукають в собі найменші ознаки вагітності, відстежують сни, вірять у прикмети … Але все задаються тільки одним питанням: «Вийшло чи ні?».

Не існує єдиного зводу правил про те, як правильно вести себе після підсадки ембріонів, щоб вона пройшла успішно. Однак досвід безлічі жінок, які пройшли ЕКО, і думки лікарів можуть стати вам корисними.

 

Постільний режим або активність?

Тільки перші 2 години після перенесення ембріонів жінка повинна лежати, щоб дати організму спокійно відреагувати на новий стан. Хоча, навіть тоді принципово важливі тільки перші 20 хвилин.

А після ви вільні робити все, що захочете. Деякі майбутні матусі вважають за краще лежати все 2 тижні, хоча в цьому немає нагальної потреби. Але якщо ви відчуваєте, що вам потрібен відпочинок, і вам так буде спокійніше – звичайно, можете лежати. Головне – не забувати про свіжому повітрі і прогулянках.

Фахівці з Ізраїлю, які мають на даний момент найбільший досвід в ЕКО, рекомендують жінкам тільки перші 3 дні дотримуватися постільного режиму, а потім повернутися до звичного способу життя. Наприклад, якщо ви звикли працювати, краще продовжувати це робити в ці 14 днів. Головне – уникати серйозних стресів і не піднімати тяжкості. Ідеально буде, якщо ви візьмете відпустку і проведете 2 тижні так, як вам подобається – в прогулянках, спілкуванні з друзями або присвятивши коханій людині.

Однак якщо ви звикли працювати, краще продовжувати це робити, інакше ви ризикуєте зациклитися на думках про вагітність і жити в постійному стресі, якого як раз потрібно уникати.

 

Гарне кровопостачання

Для нормального процесу зачаття дуже важливо гарне кровопостачання, особливо в області матки. Однак постільний режим не дуже добре для цього підходить – краще проводити час в спокійних прогулянках і сон зі злегка піднятими ногами (можна покласти їх на подушку для зручності).

 

Їжа

У період очікування дуже важливо пити багато води і вживати продукти, що містять білок. Для більш точної дієти проконсультуйтеся зі своїм лікарем, проте споживання білка рекомендується для профілактики гіперстимуляції яєчників. Важливо уникати газованих напоїв і важких продуктів, які обтяжують травлення і провокують запори. Також потрібно уникати кофеїну і, звичайно ж, алкоголю.

 

Розслабленість

Хорошим способом боротьби зі стресом може стати йога, дихальна гімнастика, різного роду медитації та інше. Це дуже важливо, адже завдяки подібним методикам ви знайдете спокій і врівноваженість, які просто необхідні для гарного самопочуття і, отже, вдалого ЕКЗ.

 

Тести і ознаки

Звичайно ж, вам захочеться дізнатися, наскільки успішним був цикл ЕКЗ, і ви будете прислухатися до власного тіла або навіть спробуєте зробити домашній тест на вагітність.

Однак не слід занадто покладатися на ці способи: напруга молочних залоз і тягнуть відчуття в животі можуть бути як ознакою ПМС, так і наслідком стимуляції яєчників в рамках циклу ЕКЗ.

Тести теж не можуть дати точних результатів – навіть в класичних випадках вони не дуже надійні, а після ЕКЗ можуть виявитися абсолютно марними. Це пов’язано з тим, що під час протоколу в організм жінки вводяться різні гормони, які можуть дати помилковий результат на домашніх тестах.

 

Позитивні емоції

Спокійний настрій і гарний настрій надзвичайно важливі для успіху ЕКО. Звичайно, це може здатися складним, особливо якщо спроба не перша, проте існує безліч способів зберегти позитивний настрій. Якщо вас мучать погані передчуття або ви відчуваєте постійну пригніченість, задумайтеся про похід до фахівця, який допоможе вирішити ваші проблеми. Якщо ж ні, досить просто оточити себе хорошими емоціями: читайте книги, дивіться фільми і слухайте улюблену музику.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.