Нюанси ЕКЗ

Ефективність ЕКЗ залежить від безлічі факторів, і в першу чергу це стан здоров’я пари. Перед циклом ЕКЗ необхідно пройти повне обстеження, позбутися від затяжних запальних процесів і «погасити» хронічні захворювання.

Багато що залежить і від клініки репродуктології, в яку звертається пара. Наявність досвіду і професіоналізм лікарів здатні на багато що. Не менш важливо, щоб лікар викликав довіру до себе, адже якщо пара не буде йому довіряти, не може бути й мови про ефективної процедури.

В цілому, від 20 до 40% ЕКЗ закінчуються успішно (за даними різних клінік). Точніше сказати складно, адже успіх залежить ще і від здоров’я і віку батьків. Але у ЕКЗ є деякі підводні камені, про які потрібно знати. В першу чергу, багатьом жінкам після ЕКЗ пропонують продовжувати гормональну терапію. Це пов’язано з тим, що жіночий організм, який не міг самостійно зачати, не може сам і підтримувати вагітність. Щоб уникнути ризику викидня, жінкам пропонують регулярний прийом гормонів.

Ще один факт, який потрібно враховувати – це те, що після ЕКЗ часто настає багатоплідна вагітність. Це пов’язано з тим, що для підвищення шансів зачаття репродуктологи можуть запропонувати жінці помістити в порожнини матки кілька ембріонів відразу. Зазвичай підсаджують 2-3 ембріони, але навіть така кількість може стати важким випробуванням для жіночого організму. Саме тому рекомендується використовувати сучасні методи діагностики стану ембріона і підсаджувати тільки один. Це пов’язано з тим, що у безплідних пар дуже часто багатоплідна вагітність супроводжується проблемами, найчастіше викиднями на ранніх термінах розвитку, коли діти ще недостатньо міцні, щоб вижити. Якщо ж пара наполягла на підсадженні декількох ембріонів (наприклад, 3), і всі вони прижилися, лікарі радять редукувати (прибрати) один з них, щоб підвищити шанси на виживання всіх інших. Це важке рішення, і щоб уникнути його, краще не підсаджувати занадто багато ембріонів.

ЕКЗ – це дуже складний багатоступінчастий процес, велика частина якого непідвладна медикам. Щоб ви розуміли, яким дивом є зачаття малюка, ми склали список факторів, які повинні відбутися для нормального зачаття:

  • Потрібна достатня кількість гормонів, які стимулюють розвиток яйцеклітини;
  • Повинна утворитися здорова яйцеклітина без дефектів і порушень в структурі хромосом;
  • Яйцеклітина повинна досить дозріти, щоб бути заплідненої, і для цього також потрібен особливий гормон;
  • Яйцеклітина повинна успішно пройти шлях від фолікула до овуляції і потрапити в маткову трубу;
  • Сперматозоїди повинні пройти піхву і шийку матки, «знайти» яйцеклітину і запліднити її;
  • Для запліднення сперматозоїд повинен проникнути крізь оболонку яйцеклітини, потім «розчинитися» в ній, передавши повну генетичну інформацію;
  • Запліднена яйцеклітина повинна почати ділитися, щоб розвинутися в здоровий ембріон;
  • Ембріон повинен пройти шлях по маткових трубах і закріпитися в матці;
  • Ембріон повинен бути повністю здоровий – якщо є якісь генетичні відхилення, в 90% випадків організм сам позбавляється від ембріона на ранніх етапах його розвитку;
  • Після попадання в матку ембріону потрібно закріпитися на стінках (це означає, що матка повинна бути півстіни здорова), і перетворитися в зародок.

Це всього лише короткий опис тих складних процесів, які необхідні для зачаття.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.