Нез'ясовне безпліддя - що робити, якщо немає видимої причини?

Безпліддя вважається одним з бичів сучасного людства. Все більше і більше пар стикаються з неможливістю зачати дитину природним шляхом, при цьому деякі з них не мають за собою видимих ​​причин у вигляді патологій або будь-яких захворювань.

Однак буває і таке, що за всіма обстеженням пара здорова, а зачати дитину все одно не виходить. Припустимо, обстеження показали, що гормональний рівень в порядку, хвороби не виявлено, однак довгоочікувана вагітність не наступає.

Якщо все в порядку, то в чому проблема?

Все більше репродуктологов приходять до висновку, що нездатність до зачаття може мати під собою суто психологічну основу. Але ж люди, які лікуються від безпліддя і проходять численні обстеження, точно хочуть дітей, так в чому ж може бути проблема?

В першу чергу, це може бути чисто несвідоме бажання не мати дітей. Чи варто стверджувати ще раз, що ранній розвиток дітей має величезне значення і серйозно впливає на все подальше життя? Наприклад, якщо в дитинстві у дитини була нещаслива сім’я, або дитині стверджували, що наявність дітей – це непомірна тяжкість, то існує цілком реальний ризик того, що в зрілому віці він не зможе зачати дитину просто через серйозне психологічного бар’єру.

Щоб позбутися від подібних проблем, потрібна кваліфікована допомога психолога або психотерапевта, який скоректує психологічний стан. В першу чергу він допоможе позбутися від нав’язливого бажання мати дітей, яке, як не парадоксально, може перешкодити зачати дитину.

Потім він допоможе подружжю розібратися, чи дійсно вони хочуть мати дітей або це нав’язана ідея через тиск родичів або навіть другої половинки.

Не менш важливо дізнатися, з якими відчуттями у вас пов’язано материнство. Якщо це – відчуття постійного тиску, важкої відповідальності і постійного способу життя «білка в колесі», то не дивно, що ви не можете мати дітей, адже ви їх не хочете.

Також психотерапевт скоректує ваші відносини з партнером, і допоможе зрозуміти, можливо, ви просто не бачите свого партнера в якості батька / матері вашої дитини? Крім того, жінок часто переслідують страхи того, що після народження дитини відносини сильно зіпсуються або зовсім зійдуть нанівець, наприклад, через непривабливість народила, її постійну зайнятість і зацикленості на дитині.

Якщо ви вважаєте, що одна з подібних причин може бути основою ваших поразок в спробах зачати, вам слід спробувати звернутися за допомогою до фахівця, який якщо не зробить чуда або допоможе вам зачати, то принаймні позбавить від нав’язливого стану і підтримає в спробі розібратися в собі.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.