Невиношування вагітності

Невблаганна статистика свідчить, що від 15 до 25% всіх вагітностей в різних країнах закінчуються викиднями. При цьому в цих даних немає принципової різниці між природною вагітністю або досягнутої за допомогою ЕКЗ. Хоча жінки, які вдаються до допомоги репродуктивної медицини, вже знаходяться в зоні ризику за станом здоров’я.

Проблема полягає в тому, що причини викиднів криються в організмі більшості жінок, абсолютно здорових зовні. Розгляньмо докладніше ці причини.

У більшості викиднів (до 70%) винні гормони. З ними пов’язана недостатність яєчників і неправильна робота плаценти, яка нездатна прийняти і нормально закріпити ембріон. І це здебільшого стосується саме тих жінок, які вагітніють природним шляхом, тому що будь-яке лікування безпліддя має на увазі обстеження і коригування рівня гормонів в організмі жінки.

До частих викиднів призводять також оперативні втручання: від вискоблювання за медичними показаннями до частих абортів, навіть на ранніх термінах. Не менший ризик несуть в собі запальні процеси репродуктивної системи, інфекційні захворювання або патогенна флора організму. Велике значення має і спосіб життя – куріння, неконтрольоване вживання алкоголю, а також деякі лікарські препарати здатні стати серйозною перешкодою для зачаття і нормального розвитку ембріона.

Часто на ранніх етапах вагітності викидень відбувається через генетичних відхилень у ембріона. Хоч як це прикро, організм просто позбавляється від збиткового маленької людини, якщо відчуває його аномальний розвиток.

Уже в другому триместрі вагітності (це вважається досить серйозним терміном, і викидень в цей час небезпечний для жінки) вагітність переривається через патології в організмі жінки, часто – через патології розвитку матки, таких як її неправильна форма.

 

Чому викидні відбуваються постійно?

Якщо трапляється другий викидень, це називається звичним невиношуванням і свідчить про серйозних патології в організмі жінки. Це – свідчення того, що під час першого переривання вагітності жінку не обстежували або обстежили недостатньо якісно. Навіть ваш особистий лікар може просто розвести руками, і тоді лікування доведеться брати в свої руки. В першу чергу, потрібно знайти по-справжньому гарного фахівця, який призначить адекватні і ретельні дослідження і буде курирувати лікування на кожному етапі. В обов’язкові дослідження входять:

  • Обстеження на аномалії в хромосомах;
  • Дослідження рівня гормонів;
  • Аналіз на наявність шкідливих досліджень і інфекцій;
  • ультразвукове дослідження;
  • Обстеження зразків абортивних тканин;
  • Біопсія порожнини матки.

Після обстеження і лікування можна планувати нову вагітність, однак це важливо робити не раніше, ніж через 6 місяців після викидня. Однак лікування є обов’язковим, як і ретельне обстеження організму, щоб уникнути повторних викиднів. Не варто ризикувати своїм здоров’ям і майбутніми дітьми, краще витратити час на лікування.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.