Непрохідність маткових труб

Саме непрохідність маткових труб тягне за собою найбільший відсоток безпліддя серед жінок. Причини спайки можуть бути самими різними: від запалених придатків до інфекційних захворювань.

Маткові труби грають найважливішу роль в настанні вагітності: саме в них настає злиття сперматозоїда і яйцеклітини, після чого зигота відправляється в порожнину матки для подальшого розвитку.

Усередині маткових труб знаходяться «вії», які проштовхують сперматозоїд назустріч яйцеклітині, а потім – її в порожнину матки. Якщо існує проблема прохідності маткових труб, яйцеклітина не може під час овуляції з’єднатися зі сперматозоїдом, або не може після запліднення переміститися в порожнину матки.

Крім прямої причини – непрохідності маткових труб, вагітність може не наступати через погано розвиненого епітелію всередині них. Його недостатня рухливість може стати вирішальним фактором для нормального розвитку ембріона.

Причини

Найбільш часто причиною непрохідності маткових труб стає запалення або захворювання органів малого таза, в тому числі інфекції. В цілому, непрохідність маткових труб найчастіше зустрічається у жінок, які вже ставали вагітними. Вона може бути ускладненням після пологів або кесаревого розтину, абортів або викиднів.

Ще одна причина – це хірургічне втручання в органи таза і черевної порожнини.

Буває, що маткові труби мають вроджений порок розвитку, ніяк не пов’язаний з втручанням або хворобою.

Часто непрохідність пов’язують з ендометріозом (процесом розростання внутрішнього шару матки), який може виникнути через інфекцію, венеричного захворювання або проведеної операції.

 Саме так маткові труби стають непрохідними – в процесі запалення внутрішній епітелій починає спайковий процес. Це схоже на освіту шраму, тільки в процесі частково або повністю заростає прохід маткових труб. Часто в процесі труби деформуються, що призводить до додаткових складнощів в процесі лікування.

Види

Існує повна і часткова непрохідність маткових труб. При повній непрохідність яйцеклітина не може запліднитися, і вагітність не настане природним шляхом. У такій ситуації необхідні допоміжні репродуктивні технології, такі як ЕКО.

При частковій непрохідності яйцеклітина може запліднитися в трубі, але через порушення будови не може досягти порожнини матки, щоб закріпитися там, і починає розвиватися прямо в матковій трубі. Цей стан називається позаматкової вагітністю, і воно несе в собі серйозну загрозу життю і здоров’ю жінки.

Лікування

Кращий спосіб забезпечити нормальне наступ і розвиток вагітності при непрохідності маткових труб – це ЕКЗ, або екстракорпоральне запліднення. В ході цієї процедури з тіла жінки вилучають яйцеклітину, яку потім штучно запліднюють і поміщають прямо в порожнину матки. Це дає більше шансів на успіх і, крім того, перешкоджає виникненню небезпечної позаматкової вагітності.

На даний момент це – найкращий вихід, який позбавляє від необхідності небезпечного хірургічного втручання і тривалого лікування його наслідків.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.