Міні-ЕКО - що це таке?

Екстракорпоральне запліднення успішно працює вже більше 30 років, допомагаючи мільйонам пар в світі стати батьками тоді, коли це неможливо зробити природним шляхом. І тільки в 2006 році вчені зібрали міжнародний конгрес, присвячений ЕКЗ. На ньому було запропоновано звести до мінімуму стимуляцію жіночого організму, якщо в цьому немає необхідності.

Це стало можливим завдяки розробці, яка дозволяє підвищити якість культивації ембріонів і знизити кількість процедур і, як наслідок, вартість та часові витрати на ЕКЗ.

Саме після цього конгресу було прийнято рішення використовувати процедуру так званого міні-ЕКЗ. Метод має на увазі забір яйцеклітин у жінки в рамках її природного циклу або при мінімальній стимуляції їх вироблення, якщо це можливо в кожному конкретному випадку.

Як у будь-якого іншого способу лікування, у міні-ЕКО є плюси і мінуси.

плюси:

Є безсумнівні переваги подібної процедури для жінок, тому що мінімізується втручання в природні процеси організму. Як наслідок, знижується або зводиться нанівець можливість побічних ефектів через надмірну стимуляції і на організм доводиться куди менше навантаження.

Крім того, міні-ЕКО дозволяє проводити наступний цикл вже через місяць, тоді як класична процедура вимагає, щоб організм відпочив і відновив сили після пункції.

Завдяки збереженню природного ритму жіночого організму вище ймовірність того, що вагітність буде розвиватися – близько 30-35% циклів проходять успішно з першого ж разу. Повноцінний цикл ЕКЗ такого результату не дає.

І, звичайно ж, міні-ЕКЗ більш доступна за ціною завдяки мінімальному втручанню в організм і прийому невеликої кількості препаратів.

мінуси:

В рамках процедури у жінки беруть невелику кількість яйцеклітин для подальшого запліднення, але іноді бувають випадки, коли не вдається взяти жодної.

Якщо ж клітин вийшло взяти всього 1-2, то необхідно проводити повноцінні дослідження цих клітин, щоб переконатися в їх якості, а це підвищує вартість процедури. І через малу кількість зібраних яйцеклітин іноді немає можливості їх заморозити для подальшого використання.

Ще один мінус – в тому, що ця процедура підходить не всім, і її проведення залежить не від бажання пацієнтів, а від аналізів і причин безпліддя.

Кому це підходить?

Міні-ЕКЗ часто проводять жінкам з невеликим резервом яйцеклітин або якщо яєчники виробляють їх занадто багато. Також метод використовується для тих, кому з якихось причин не можна приймати серйозні гормональні препарати.

Якщо вже був пройдений цикл ЕКЗ, і навіть після стимуляції вийшло взяти трохи клітин (до 5 штук), то це вагомий привід спробувати використовувати міні-ЕКЗ.

Чи потрібно вам міні-ЕКЗ або повноцінний цикл, може вирішувати тільки лікуючий лікар, тому що цей вибір залежить від стану гормонального фону, яєчників, анамнезу, результатів аналізів і багато чого іншого. Однак уже зараз міні-ЕКЗ дозволяє багатьом жінкам отримати щастя материнства куди більш простим і природним шляхом, ніж класичне ЕКЗ.ф

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.