Лікування чоловічого безпліддя за допомогою ЕКЗ

Уже понад 40 років існують численні способи лікування безпліддя для тих пар, які відчувають серйозні проблеми із зачаттям. Зокрема, на даний момент репродуктологія здатна впоратися в тому числі і з тими випадками безпліддя, коли зачати дитину не вдається через проблеми з чоловічим здоров’ям.

Чоловіче безпліддя

Про чоловіче здоров’я як фактор безпліддя мова заходить тоді, коли у чоловіка недостатньо висока якість сперми, є генетичні відхилення, які можуть передатися дитині, сперматозоїди недостатньо активні або є проблеми з еякуляцією. Причини чоловічого безпліддя можуть бути самими різними: як вродженими, так і набутими через захворювання або хірургічне втручання. У деяких випадках проблеми чоловічого безпліддя лікуються за допомогою спеціальних медикаментів.

Зокрема, чоловіче безпліддя може розвинутися через запальні захворювання репродуктивної системи, ряду вроджених проблем зі статевими органами, в зв’язку з травмами або хірургічним втручанням. Крім того, лікарі відзначають, що величезний відсоток чоловічого безпліддя – це, крім проблем репродуктивні системи, ще й шкідливі звички, такі як куріння, регулярне вживання алкоголю або наркотиків. Але не тільки ці загальновідомі шкідливі речовини заважають чоловікові зачати дитину. До препаратів, які істотно знижують шанси чоловіка стати щасливим батьком, відносяться також стероїди, які часто приймають чоловіки, які займаються важкою атлетикою для досягнення максимальних спортивних результатів.

Аналізи при чоловічому безплідді

Що характерно, дуже часто при чоловічому безплідді немає ніяких явних ознак захворювань або проблем. У чоловіка може бути все в порядку з особистим життям, а також з ерекцією і еякуляцією. При цьому єдиною проблемою, що сигналізує про проблеми з репродуктивною системою чоловіки, може бути тільки відсутність довгоочікуваної вагітності у жінки протягом року або більше.

Якщо пара протягом року не може добитися бажаної вагітності, при відсутності запобігання, це серйозний сигнал для того, щоб звернутися до фахівця. При цьому якщо у жінки ніяких проблем з репродуктивною системою не виявлено, необхідно перевірити чоловіка. Спочатку чоловік проходить загальне обстеження у андролога, а потім йому проводиться ряд аналізів, в першу чергу аналіз сперми на виявлення якості та активності сперматозоїдів. Аналіз сперми дає багато важливої ​​інформації: концентрацію сперматозоїдів, їх якість і відсутність хромосомних порушень, їх рухливість і життєздатність. Однак самого по собі аналізу сперми може не вистачити, і в будь-якому випадку репродуктологу необхідно визначити причину, по якій чоловік не може зачати дитину. Для цього необхідно провести цілу серію різних аналізів і обстежень, щоб виявити проблеми і приступити до лікування.

ЕКЗ при чоловічому безплідді

Процедура екстракорпорального запліднення існує з 1978 року, коли вона була вперше розроблена й випробувана. З тих пір вона стала справжнім порятунком для мільйонів пар, які з різних причин не можуть зачати дитину природним шляхом. З появою подібного способу лікування безпліддя проблеми з чоловічої репродуктивної системою перестали бути вироком, і тепер щороку тисячі пар отримують унікальну можливість стати батьками навіть якщо з їх репродуктивною системою не все в порядку.

Процедура ЕКЗ проводиться в клініках репродуктології, оснащених соціальний технікою і фахівцями-репродуктологами. В рамках процедури ЕКЗ жінці проводять штучну стимуляцію яєчників, щоб отримати максимальну кількість яйцеклітин. Після цього ці яйцеклітини штучно запліднюють спермою партнера, а отримані ембріони кілька днів вирощують в лабораторії, до тих пір, поки вони не досягнуть максимальної якості. Як тільки ембріони достатньої якості виростуть, один або два з них переносять в порожнину в матки жінки для закріплення і подальшого розвитку.

На жаль, навіть така складна і трудомістка процедура, як ЕКЗ, не дає стовідсоткової гарантії лікування безпліддя. Однак в цілому це досить ефективний спосіб зачати дитину в разі, якщо зробити це природним шляхом неможливо. У тому числі ЕКЗ часто використовують для лікування чоловічого безпліддя. Якщо сперма має занадто низьку якість, вчені рекомендують використовувати додаткову допоміжну технологію, коли з сперми чоловіка виділяється один найбільш активний і життєздатний сперматозоїд, який штучно поміщають в яйцеклітину і розвивають лабораторних умовах. В цілому це підвищує шанси на успішну вагітність від декількох відсотків до 40-50%.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.