Кріоконсервація

Сучасна медицина здатна допомогти тим, хто бажає стати батьками, але не готовий до цього прямо зараз. Адже деякі хочуть спочатку налагодити кар’єру, інші – чекають, поки підросте перша дитина.

Благо, в сучасному світі у жінки вже є і вибір, і можливість народжувати дитину лише тоді, коли захочеться, а не за принципом «так вийшло». І, якщо раніше жінка, яка народжувала після 30 років, вважалася для цього жахливо старою, то зараз цілком нормально в цивілізованому суспільстві народити первістка і після 40, адже сучасні жінки довше зберігають молодість, краще стежать за собою і не працюють в фізично важких умовах. Все це дозволяє вести активний спосіб життя і відчувати себе молодими навіть в 50.

Проблема полягає тільки в тому, що репродуктивний вік має певні межі, встановлені самою природою. Після порога 35-річчя якість яйцеклітин істотно знижується, і стає набагато складніше зачати і народити здорового малюка.

Існує дуже влучна цитата відомої актриси Холлі Беррі на цей рахунок: «Я думаю, повинно бути навпаки – щоб у молодості завагітніти було складно, а з віком ставало все легше. Насправді, в 20 дівчина ще просто не готова стати матір’ю, зате природа вимагає цього від неї. А коли жінка вже готова морально до материнства, їй все складніше завагітніти ».

Однак сучасна репродуктологія дозволила вирішити цю проблему і дала жінкам можливість відкласти материнство на необхідний термін. Це – кріоконсервація ооцитів (яйцеклітин). Цей спосіб вже по достоїнству оцінили всі жінки світу, і тепер він відомий і доступний в Україні.

Ця процедура включає в себе глибоку і миттєву заморозку яйцеклітин за допомогою рідкого азоту, що дозволяє зберегти їх життєздатність після розморожування. Це відбувається настільки швидко, що кристали льоду не утворюються, і тканини не руйнуються. Те ж саме стосується і розморожування, завдяки швидкості якого яйцеклітини зберігають 100% життєздатності.

Цей метод, згідно тільки з офіційними даними, використовували 500 тисяч людей по всьому світу з відмінним результатом. Кріоконсервація дозволяє молодій жінці, яка поки що не замислюється про потомство, зберегти яйцеклітини в ідеальному і молодому стані. Таким чином, вона може виносити і народити дитину, зачату за допомогою її яйцеклітин в 20-30 річному віці. Це і є справжня перемога над репродуктивним віком.

Уже багато років яйцеклітини, які залишилися невикористаними у протоколі ЕКО, заморожуються для подальшого використання. Це пов’язано з тим, що при пункції їх беруть дуже багато, вибираючи і використовуючи від 1 до 3. Це дозволяє жінкам використовувати власні яйцеклітини повторно через роки, щоб ще раз знайти щастя материнства.

 

Як проходить криоконсервація?

В першу чергу, для неї необхідне повне обстеження. Потім проводиться курс гормональних препаратів, завдяки яким дозріває не 2-3 яйцеклітини за раз, а до 20. Це займе кілька тижнів і ні в якому разі не завадить вести звичний спосіб життя, і не позначиться на здоров’ї. Гормони необхідні, тому що 2 яйцеклітин для заморозки і гарного результату дуже мало.

 

Правда, що рекомендують криоконсервацію для хворих на рак?

Так, це поширена практика. Річ у тім, що багато ракових захворювань, особливо на ранній стадії, можна вилікувати. Однак це вимагає дуже агресивного втручання в організм, та хімієтерапія дуже погано впливає на статеві клітини.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.