Коклюш у вагітних

Вагітні жінки і мами малюків – це люди, які не мають права хворіти. Однак це все ж іноді відбувається через ослаблення імунітету у жінки, яка виношує дитину. Інфекції отримують шанс проникнути в організм і закріпитися там, а природний захист організму не завжди спрацьовує вчасно. Найбільше «прилипають» до вагітним ті хвороби, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Серед найпідступніших з них – коклюш.

Як він проявляється? Чим загрожує мамі і дитині? На ці питання ми відповімо в даній статті.

Коклюш відноситься до гострих інфекційних захворювань, джерелом якого може стати будь-хто, навіть здоровий носій. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, і частіше за все її підхоплюють люди зі зниженим імунітетом – до 90% випадків захворювання в вираженій формі. Часто хворіють діти молодшого і старшого дошкільного віку, у яких ще не повністю сформований імунітет і не вистачає деяких щеплень.

 

Симптому коклюшу у вагітних

На жаль, це підступне захворювання не обходить стороною і вагітних – через перебудову в організмі у них сильно знижується здатність боротися з інфекціями, і є ймовірність підхопити коклюш. Особливо це стосується жінок, які працюють або часто спілкуються з великою кількістю людей, кожен день бувають в громадському транспорті і т.д. При цьому досить довго ви можете навіть не підозрювати про захворювання – воно розвивається поступово. Ось основні симптоми кашлюку у вагітних:

  • Збільшені лімфовузли;
  • Легкий кашель, який переходить у важкий;
  • висока температура;
  • Риніт (закладеність носа);
  • Висип.

Напади кашлю бувають настільки сильними, що деякий час хворий не може дихати.

Висип проявляється у вигляді невеликих плям правильної форми, світло-рожевого кольору, і не залишає слідів після зникнення.

Вагітних, які захворіли на кашлюк, обов’язково поміщають в стаціонар, щоб не допустити поширення захворювання, і проводять курс лікування за допомогою спеціально підібраних антибіотиків.

 

Наслідки

Коклюш, як будь-яка інша інфекційне захворювання, може викликати патології в розвитку плода – від катаракти до серйозної вади серця або ураження скелета. Найбільша небезпека підстерігає жінок, які хворіють на ранніх стадіях вагітності, це підвищує ризик аномалій розвитку плода майже до 98%. І чим більше термін, тим менше ймовірність, що дитина буде розвиватися неправильно, проте без коректного лікування навіть на пізніх етапах захворювання може призвести до смерті дитини в утробі. Якщо ж коклюш виявлений на ранніх стадіях вагітності, лікарі рекомендують її перервати через високого ризику патологій розвитку і викидня.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.