Історія сурогатної матері

Мені захотілося написати історію про те, як я стала сурмамочкой. Як я зважилася все-таки на такий крок і як все проходило. Тим більше, що таку історію розповісти хочеться, а родичам і колегам розповідати незручно.

Тоді мені було 25 і в мене вже був улюблений синочок Іванко, якому було 3 рочки, і невдалий шлюб за плечима. Звичайна історія – чоловікові не сподобалася важка сімейне життя, коли довелося заробляти на всіх, на мене і на сина а це недешево. Дитині він як і багато чоловіків теж радів тільки коли з ним грався, а так постійні нічні крики, підгузники і все інше сильно підкосили сімейне щастя. У будинку почалися скандали, постійні докори і алкоголь. Чоловікові виявилося шкода витрачати на нас гроші, і врешті-решт він взагалі кинув роботу. Через рік після народження сина я зібрала речі і пішла з дому до батьків які самі жили в однокімнатній. Мама з татом допомагали як могли, але грошей не вистачало на всіх і ще через рік я пішла працювати. Аліментів від чоловіка домогтися так і не змогла. У місті роботу нормальну знайти було складно, грошей вистачало тільки на їжу і одяг.

Як вийшло, що я погодилася стати сурмами? Якось само по собі. Я спілкувалася з жінкою, яка більше 10 років не могла народити першу дитину, пройшла багато ЕКО і лікувалася чим тільки можна було. Вона зважилася знайти собі сурмаму, і попросила мене бути моральною підтримкою і ходити в клініку з нею.

Ми дуже довго спілкувалися, знайома сильно переживала щоб сурмама попалася порядна, щоб дбала про її дитину, щоб все вийшло, і я допомагала їй як могла. І в одній розмові вона зронила, що я була б хорошою сурмами, я ж люблю свого сина і могла б піклуватися про інше дитину, а ще у мене відмінне здоров’я і пологи з вагітністю пройшли дуже легко. Тим більше, що з грошима у мене неважливо. Спочатку я пожартувала а потім задумалася: і правда, а як це – бути сурмами?

Я мало знала про сурогатне материнство, тому переглянула всі, що могла знайти в інтернеті. Ніколи б не подумала, що буду таким цікавитися, і ось тут довелося. Я вивчала тему кілька місяців, і в якийсь момент просто зважилася. Зізнаюся чесно – я просто зрозуміла, що це найкращий спосіб швидко поправити матеріальне становище. З одного боку, це не дуже-то просто, а з іншого – у мене був син, якому хотілося забезпечити нормальне майбутнє.

Ми з моєю знайомою – вона на той момент вже чекала дитину, яку виношувала інша сурмама, пішли в клініку репродукції, в якій вона лікувалася. Звичайно, в нашому місті знали про існування сурогатних мам, але це здавалося якимось далеким і нереальним, а тепер я сама йшла в клініку для того, щоб нею стати. Як я дізналася в клініці потім, там вже були сурмами – які чекали своїх біо-батьків і тих, хто вже мав чужого малюка. Я поспілкувалася з жінкою, яка займалася підготовкою і вибором сурмам. Потім я довго ходила в клініку, проходила багато різних аналізів, за які я сама платила. Це зайняло багато часу – виявилося, бути сурмамочкой не так і просто.

Потім, коли аналізи показали, що я здорова, мене внесли в базу даних і сказали, що, якщо батьки дитинки будуть з іншого міста, туди треба буде іноді їздити для вирішення різних питань і пологів. Я відразу ж відмовилася від можливості бачитися зі справжніми батьками малюка, щоб не спілкуватися, не звикати і т.і.

Потім знайшлася для мене пара, ми почали відразу співпрацювати, хоча я їх не бачила, як і хотіла. Виявилося, що це не просто підсадка готового ембріона, а ціла купа уколів, різні гормони, які треба пити, потім підсадка … Це для мене було як ніби в інший світ потрапила, я за все життя в лікарні була всього 2 рази, коли народжувала свого малюка і в дитинстві з отруєнням.

Але я вирішила, що раз взялася, значить, треба робити. Найперша підсадка, на якій у мене трусилися руки, виявилася на належному рівні, і малюк закріпився у мене в животі! Мені дали контакти його мами, щоб ми могли спілкуватися і вона стежила за вагітністю. Ми спочатку просто переписувалися, потім звикли і почали телефонувати. Вона просила, і я відправляла їй фотографії, як животик ріс і взагалі. Вона говорила, що у мене як раз тіло, створене для пологів – невисока, але не коротун, і не товста, і не дуже худа.

Ми довго спілкувалися і я почала до неї по-іншому якось ставитися. Ну тобто до цього це для мене була просто жінка, перед якою у мене є зобов’язання, а потім вона мені за них заплатить. Ну типу як начальник, тільки на один раз) Вона розповіла, що вони намагалися зачати більше 11 років! Не уявляю досі, як це, у мене вагітність і пологи вийшли дуже легко. А вона пройшла позаматкові вагітності, цілу купу ЕКО, їй видалили обидві труби. Вона виявилася дуже милою і м’якою, і сильно переживала про те, як я там. Я навіть намагалася їй не говорити, що мене нудить вранці або що мені страшенно жарко, на останніх місяцях жахливо душно було постійно, не хотіла її засмучувати.

Вона один раз подзвонила, а у неї голос зривався, я вже злякалася, що все, вони передумали або ще чого … А вона сказала, що за мене молитися буде все своє життя за те, що я їй дитину народила. Якось так моє ставлення змінилося, мені так добре було, я ж їй допомагала, я їй дала то чого вона заслуговувала після 11 років боротьби.

Вся вагітність пройшла дуже легко, як і перша. Все було добре, я їй УЗД відправляла, аналізи відмінні були. Я спокійно жила, робила все що лікарі говорили, і все це якось дуже м’яко пройшло. Коли прийшов термін, я народила, нормально, без кесаревого або проблем якихось, це був хлопчик, 57 ріст і 3500 вага – ідеальна дитина. Я не втрималася і подивилася на нього, і ще подумала, що вона страшенно схожий на Іванка, а потім його забрали, щоб батькам віддати.

Його мама і тато мені потім телефонували, вона навіть плакала, говорили велике спасибі за таке чудо, що тепер у них є син. Всі гроші я отримала після виписки, все нормально і без сюрпризів.

А далі стало набагато гірше. Вагітність я виносила спокійно, а після пологів через гормонів мене моторошно ковбасило. Поки виношувала, думала, все нормально, я ж добру справу роблю, і все спокійно було. А потім як дах зірвало – весь час здавалося, що чогось немає, не вистачає, як ніби порожнеча якась. Почуття, як ніби щось намагаєшся взяти, а там – порожнеча. Ночами навіть плакала іноді, думала, як цей хлопчик там? У нього все добре? Він не голодний? Добре себе почуває? Навіть шепотіла йому, питала, як ти там? Ти не хворієш? Чи не плачеш? У тебе гарні батьки? Хоча з психологами спілкувалися перед перенесенням, і знала, що не треба так думати, і що треба відволікатися і своєю дитиною займатися, все одно не могла думки вигнати.

Потім, через 2 тижні, подзвонила матусі і запропонувала їй молоко зціджувати і відправляти, дитині буде краще і мені не треба приймати таблетки. Вона погодилася, ще місяць я їй відправляла молоко швидкої поштою. Потім я ще подзвонила, дізнатися як там малюк, вона сказала що все добре, він здоровий, росте і радіє. А потім вона видалила пошту, по якій ми спілкувалися і телефон вимкнула. Я їх розумію, це правильно, краще було взагалі зв’язку ніякі не залишати, це було б дуже складно. Так що тепер я не знаю навіть що з малюком, але впевнена, що у нього все добре, тому що у нього є батьки, які його просто обожнюють.

Я хотіла відволіктися, приїхала в Пітер і займалася покупкою квартири, адже саме для цього я стільки пережила. Я навіть ходила в храм, молилася за здоров’я цього хлопчика, і щоб він ріс щасливим і коханим. Тут я зустріла найкращого в світі чоловіка – мого теперішнього чоловіка. Я навіть не думала, що чоловіки такі бувають – ввічливі, розумні, які поважають жінок і великодушно до нас ставляться. Ми дуже швидко почали разом жити, і я завагітніла, хотіла дуже дівчинку, але народився ще один синочок, Давид) І ми стали повною щасливою родиною, чоловік обожнював мого Ваньку і Давида, ми одружилися. Всі мої думки перенеслися до моєї сім’ї, до чоловіка і двом дітям, і тому все пройшло нормально, тепер я з теплом згадую голос цієї жінки, яка стала щасливою. Але мені здається, без сім’ї я б не забула так просто, це виявилося дуже важко.

Чоловікові я розповіла, що була сурогатною мамою, він мене підтримав, хоча я взагалі не очікувала. Він сказав, у нього є знайомі, які теж багато років не можуть завести дитину, а я допомогла бездітній парі, і це дуже широкий жест. Щоб дарувати комусь радість, треба самому бути дуже сильною людиною.

А квартиру, яку я все-таки купила, ми тепер здаємо в оренду) Живемо все разом в будинку чоловіка. І тепер я по-справжньому щаслива, і до сих пір вірю, що Бог послав мені таке щастя, бо я подарувала його іншим.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.