Інтерв'ю сурогатної матері

Ми взяли невеличке інтерв’ю у Ольги (ім’я змінено), щоб дізнатися, як вона вирішила стати сурогатною матір’ю і що за цим послідувало. Ольга – симпатична дівчина 27 років, у неї вже є власний малюк, якому 2 роки, і зараз вона виношує ще одного, але вже не для себе. Вона виношує його для того, щоб бездітна пара змогла знайти щастя материнства і батьківства. Цілком природно, що першим нашим питанням було питання про те, як молода жінка зважилася на такий благородний, але складний крок.

 – Коли я приходила консультацію після перших своїх пологів, мій гінеколог сказав: «Ну в тебе і здоров’я, ти просто народжена для того, щоб народжувати дітей!» Тоді я відповіла, що більше не планую заводити малюків, і лікар сказав: «Ну, може бути не для себе, а для сестри або допомогти комусь захочеш, безплідних багато. »

Ця ідея чимось мене зачепила, адже дійсно я не збиралася більше мати дітей, але особисто знаю 2 жінок, які багато років намагаються завагітніти, і у них не виходить. З цікавості я полізла в інтернет, щоб знайти якомога більше про сурогатне материнство. Звичайно, знайшла не тільки гарне, але і багато поганого, що це шкідливо для здоров’я, що через гормональної стимуляції порушується нормальний гормональний фон і так далі. На деяких сайтах читати про процес було просто страшно, там перераховували цілий список препаратів, які потрібно приймати, цілу купу умов і це здавалося дуже складним.

А потім я полізла читати форуми, де жінки ділилися своїм досвідом про те, як вони шукають сурогатних матерів. На цьому форумі спілкувалися ті жінки, які намагаються завагітніти і народити, у яких це виходить чи ні, і у тих, кому потрібна сурогатна мати і що це останній шанс мати рідну дитину.

Мене зачепили ці історії, які жінки розповідали в тісній компанії, видно було, що їм дуже потрібно виговоритися, що вони пройшли дуже складне лікування – і в результаті виявилося, що єдиний спосіб мати рідного малюка це використовувати послуги сурогатної мами.

Я вважаю це дивно, що після довгих років лікування від безпліддя люди ще знаходить в собі сили звертатися до сурогатної матері, яка по суті буде їхньою останньою надією. Напевно, саме після цього форуму я вирішила стати сурогатною мамою. Я подумала – у мене є ще цілий рік до кінця декретної відпустки, я здорова, один раз уже народила і можу зробити це ще раз. Тим більше я не п’ю і не курю, ніяких захворювань серйозніше грипу у мене ніколи не було, а мої особисті вагітність і пологи пройшли дуже легко. Так чому не протягнути руку допомоги жінці, яка не може мати дітей?

Чомусь я думала саме про жінку. Не знаю, що відчуває чоловік, для них це теж важко, коли виявляється, що рідну дитину немає і не буде. Але я набагато більше співчувала жінці: дивилася на свого синочка і думала, але ж у кого-то немає такого щастя і без мене ніколи не буде. Не можу сказати, що тоді я точно вирішила бути сурмами, скоріше я це вирішила, коли почала спілкуватися з рідними батьками дитини. Було дуже видно, як вони потребують цього малюка як вони мріють про нього.

– Зазвичай батьки і сурогатні матері знаходять один одного через перевірені агентства. У вас було точно так же?

¬- Ні, батьків, яким потрібна була сурогатна мама, я знайшла теж на одному з таких форумів. Спочатку я звичайно пішла в одне з агентств, але чесно кажучи мені не сподобалося ставлення до того, що вони роблять. Там якось дуже по-діловому ставляться до цього питання. А я хотіла особисто спілкуватися людьми, для яких я народжу дитину.

Все одно відчувалася якась відповідальність, я хотіла бути впевнена, що дитину, якого я буду виношувати, будуть любити і оберігати. Так що я хотіла обов’язково познайомитися з майбутніми батьками, та й взагалі я вважаю це надто особисте, щоб звертатися в агентство. Напевно, це звучить не дуже правдоподібно, але я все-таки хотіла допомогти комусь стати мамою. Може бути, це рішення з’явилася на хвилі ейфорії від того, що я сама Мама, а потім просто зміцнилося. Не можу сказати, що я сильно потребувала грошей, я до декрету працювала заступником бухгалтера в одній компанія і заробляла дуже непогано, в декрет теж пішла оплачувану, так що про гроші проблем мене не було.

Хоча звичайно я не кажу, що я пішла на це безкоштовно – я думала про те, що за сурогатне материнство потрібно платити. Зрештою я звичайно нічим не жертвувала, але на сурогатне материнство йде багато часу, багато нервів. Плюс під час вагітності я сильно обмежена в розвагах, в подорожах і так далі. Мені здається, це повинно компенсуватися.

– Багато хто не говорять про те, скільки вони отримали, тому що це прописано в контракті. Якщо не секрет, скільки отримували ви?

– Я залишав анкету на форумі, щоб люди бачили, що я готова стати сурмами. В анкеті залишила суму 22000 доларів, але в кінцевому підсумку ми з батьками зійшлися на сумі 12000. Не відразу, звичайно, але дуже довго спілкувалися, особливо з майбутньою щасливою мамою, і вона не скаржилася, але дуже багато розповіла про те, що безпліддя – це дуже дорого. Я подумала, якщо не можуть заплатити більше, чому б ні? Вирішальну роль зіграло те, що я дивилася на цих людей, коли їх особисто бачила, і думала: ось це дійсно ідеальні батьки. До сих пір не розумію, чому природа розсудила так, що ця жінка не може мати дітей, мені здається вона буде найкращою в світі мамою.

– А як відбувалося спілкування з біологічними батьками, чи складно було знайти спільну мову?

– З ними було дуже просто, ми подружилися і майже стали родичами за той час, поки готувалися до програми. З цією парою з Москви я познайомилася в інтернеті, на одному з форумів, а вже потім особисто спілкувалася, коли вони приїхали до Києва. Вони дуже доброзичливі, ввічливі, я дійсно думаю, вони будуть найкращими батьками в світі. Вони мені дуже чесно розповіли про те, що довго намагалися стати батьками, але у них ніяк не виходило, поки нарешті вони позбулися знайти сурогатну матусю для того, щоб нарешті стати мамою і татом. Мене дуже зворушила це щирість, напевно, тому я і погодилася бути сурогатною матір’ю для цієї пари. Взагалі мені здається, що люди, які звертаються до послуг сурогатної матері, повинні приділяти їй якомога більше уваги, спілкуватися, і щоб було повне взаєморозуміння. Сурогатна мама робить для них дуже важливу річ, нехай навіть за гроші.

– Підготовка до ЕКЗ і сама процедура були неприємними?

– Ні, ніяких неприємностей мені це не доставило. Правда спочатку було обстеження, це зайняло час, він в основному ніяких проблем. На саму підготовку пішло приблизно півтора місяця, мені прописували гормональні препарати, робили уколи. Це добре, тому що це пройшло дуже швидко, зазвичай на терапію потрібно як мінімум два місяці. В принципі, лікарі попереджали, що через гормонів може крутитися голова, відчуватися нудота або неприємні відчуття в тазу, але я нічого такого не відчувала, все пройшло дуже добре. Ну я в принципі дуже добре переношу вагітність, навіть зараз у мене немає токсикозу і не буде.

Швидко пройшла і підсадка ембріона, його спочатку кілька днів вирощували в лабораторії, а потім помістили мені в матку. Весь цей час біо-мама була зі мною, вона мене підтримувала, ми навіть разом прийшли в клініку, на підсадку. Але ми йшли з хорошим настроєм, були впевнені, що все вийде і вийде з першого разу. Так і вийшло: перша підсадка виявилася вдалою, і через 6 місяців я нарешті зможу побачити, як мама візьме свою дитину на руки.

– Вам не буде шкода розлучатися з дитиною, якого виношуєте?

– Зараз пройшло вже три місяці вагітності, звичайно дитина поки не штовхається і не дає про себе знати, але я в принципі сприймаю його як чужу дитину. Напевно, це тому, що я дуже довго спілкувалася з батьками, так що дуже добре розумію, як вони на мене сподіваються, що це їхня дитина, а не мій. Тим більше, я зараз дивлюся на свого синочка і думаю: все через 7 місяців вони будуть також щасливі, як я зараз зі своєю дитиною.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.