Хірургічний витяг сперматозоїдів

Такий незвичайний допоміжний метод лікування безпліддя, як витяг сперми хірургічним шляхом, серйозно розширило можливості репродуктивної медицини. Він був розроблений для збільшення шансів на успіх процедури ІКСІ.

Хірургічним шляхом витягується сперма безпосередньо з яєчок або сім’явивідного каналу. Ця процедура вимагає мінімального втручання в організм, і проводиться при місцевій анестезії.

Кому це потрібно?

Для деяких чоловіків, які лікуються від безпліддя, хірургічне витяг сперми буде чудовою можливістю лікування. Воно показане наступним пацієнтам репродуктологів:

– Чоловікам з малою кількістю сперматозоїдів або їх повною відсутністю в еякуляті. Це може бути вродженою проблемою або придбаної з віком, коли кількість сперматозоїдів і їх активність неухильно знижуються. Це може бути також пов’язане з особливостями будови сім’яних канальців, які не пропускають насінну рідину.

Рідко, невідомі випадки повної відсутності еякуляту – це називається коїтальним безпліддям.

Існують два методи отримання сперми хірургічним шляхом: PESA і TESA.

PESA – це забір сперми через шкіру. Саме його намагаються використовувати, якщо це можливо. В рамках цієї процедури тонка голка вводиться в придатки яєчка, і з її допомогою беруть сперму. Після цю сперму досліджують на наявність сперматозоїдів.

TESA – це введення голки безпосередньо в яєчко, а після отриманий зразок теж досліджують. Якщо в ньому немає сперматозоїдів, проводиться дослідження тестикул. Шляхом біопсії береться фрагмент тканини з яєчка і мошонки – це дає можливість отримати сперматозоїди з цих зразків.

Після хірургічного вилучення сперматозоїдів накладаються невеликі шви, які заживають через 10 днів.

Проблема полягає в тому, що сперма, взята хірургічним шляхом, нездатна до зачаття сама по собі через недостатній рівень розвитку. Саме тому хірургічний забір сперми йде рука об руку і використанням ІКСІ.

Щоб уникнути повторення цієї не дуже приємної процедури, сперма або тканини можуть бути заморожені, щоб потім використовувати їх знову.

Бувають випадки, коли навіть хірургічне втручання не допомагає знайти сперматозоїд, досить здоровий і активний для запліднення. В такому випадку зазвичай використовують донорську сперму.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.