Харчування сурогатної мами

Сурогатній мамі необхідно стежити за своїм здоров’ям і здоров’ям малюка, а значить, на період вагітності доведеться переглянути свої звички в харчуванні, адже це одна з найважливіших складових правильного розвитку плоду, легкого перебігу вагітності та пологів.

Немає категорично заборонених продуктів, проте слід сильно скоротити споживання жирних, смажених і гострих страв, тому що вони навантажують печінку і жовчний міхур, що негативно позначається на здоров’ї та самопочутті жінки. Алкоголь слід виключити з меню на найближчі 9 місяців, адже непомірне його вживання сприяє розвитку аномалій у плода.

Щоб зберегти своє здоров’я і здоров’я дитини, добитися рівномірного збільшення у вазі, яка не спричинить серйозних наслідків після пологів, сурогатна мама повинна дотримуватися кількох простих правил у виборі страв:

Овочі, фрукти та зелень повинні становити більшу частину раціону. Приміром, сирих овочів потрібно вживати 600 грамів, а фруктів – 300-400 грам. Це дозволить нормалізувати роботу кишковика і підтримати організм в тонусі.

Молочні та кисломолочні продукти, а також яйця, м’ясо і субпродукти – смачне і корисне джерело білка, будівельного матеріалу для тіла майбутньої дитини.

Якість, а не кількість. Всупереч поширеній думці, під час вагітності нема потреби різко збільшувати калорійність продуктів або «їсти за двох». На перших етапах харчування сурогатної мами не повинне істотно відрізнятися від звичного, слід тільки прислухатися до власних побажань. Оптимізувати калорійність харчування сурогатній мамі допоможе фахівець.

Вуглеводи – цінне джерело енергії, що грає важливу роль для організму. Однак слід контролювати його надходження в організм. Наприклад, корисним джерелом вуглеводів для сурогатної мами будуть фрукти та овочі, а також вироби з борошна грубого помелу.

Слід змінити режим харчування, розподіливши прийом їжі на 5-6 разів і на невеликі порції, щоб не навантажувати шлунок, а після їжі відпочинок потрібно проводити активно – можна зробити невелику прогулянку або зайнятися домашніми справами, це сприяє засвоєнню поживних речовин. Вечеря не повинна  бути пізно, бажано – за 3:00 до сну, і обов’язково легкою.

У третьому триместрі сурогатній мамі не можна сильно налягати на продукти, що містять глюкозу – це може різко збільшити вагу плоду, і пологи будуть протікати важко. Також не рекомендується вживати багато рідини – вона може сприяти набряків. З тієї ж причини після 1 триместру слід обмежити кількість споживаної солі.
Корисним буде урізноманітнити раціон морепродуктами, які є корисним джерелом йоду, необхідного для нормального нервової системи майбутньої дитини.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.