Гіперпролактинемія

Це рідкісний вид гормонального порушення, здатний викликати безпліддя. Серед проблеми безпліддя гормони займають особливе місце, адже саме з їхньої вини найчастіше люди не можуть зачати дитину. При цьому через недостатньо ретельні дослідження проблеми з гормонами можуть так і залишитися непоміченими, а отже, не вилікуваними.

На гормональний збій різного роду припадає близько третини всіх випадків безпліддя, і гіперпролактинемія серед перших винуватців того, що ви не можете стати батьками. Гіперпролактинемія – це високий рівень специфічного гормону пролактину в крові, викликаний різними причинами. Вони умовно поділяються на кілька типів: пов’язані з фізіологією, патологічні і як наслідки прийому ліків.

Фізіологічна гіперпролактинемія – це природне підвищення рівня гормону під час зміни фізіології: після фізичних навантажень, при статевому акті або в стані сильного стресу. Це абсолютно нормальний стан, і, коли зникає причина, гормон приходить в норму.

Патології, здатні викликати високий рівень пролактину – це пухлини або захворювання, такі як полікістоз, цироз печінки, а також ниркова недостатність. Також організм реагує виробленням пролактину на часті аборти і вискоблювання, а також операції на грудній клітці.

Деякі лікарські засоби також можуть викликати підвищений рівень гормону: це гормональні препарати, нейролептики та інші. Окремо виділяють ідіопатичну гіперпролактинемію, причин якої залишаються невідомими – вони пов’язані з підвищенням функції гіпофіза, однак причини цього не ясні.

 

Що таке пролактин?

Пролактин виконує безліч функцій. Зокрема, саме він відповідає за гормональний рівень у жінок, який призводить до стабільного менструального циклу. Зокрема, він допомагає жіночому організму виробляти естроген, а чоловічому – тестостерон. Це означає, що при порушеннях цього гормону проблеми із зачаттям з’являються у обох статей, бо у жінок не дозрівають нормально яйцеклітини, а у чоловіків спостерігається млявість сперматозоїдів.

 

Симптоми і наслідки

У жінок постійна нестача пролактину викликає серйозні порушення менструального циклу, аж до повного його відсутності, і тоді ставиться діагноз «ендокринне безпліддя».

У сильної половини людства за браком пролактину знижується потенція і лібідо, а також знижується якість сперматозоїдів.

 

Що робити?

Краще на сьогоднішній день лікування – це прийом медикаментів, які містять дофамін. Крім того, ендокринолог призначає індивідуальне лікування, коригуючий рівень гормонів, покликане «запустити» знову нормальний менструальний цикл.

Це лікування довело свою високу ефективність – понад 80% людей видужували і у них виходило зачати дитину. Навіть пухлини гіпофіза, які стали причиною гіперпролактинемії, можна сильно зменшити за допомогою медикаментів.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.