Гігієна порожнини рота під час вагітності

Під час вагітності зміни в організмі стосуються і порожнини рота. На жаль, жінки рідко приділяють цьому достатньо уваги, тому що вагітність і так пов’язана з багатьма труднощами. Це серйозна помилка, адже ротова порожнина може стати джерелом інфекції – наприклад, запущений карієс може привести до загального нездужання і запалення порожнини носа, поглиблення риніту і запалення вух.

Що впливає на порожнину рота?

Зміни відбуваються через:

  • зміни раціону;
  • гормональних змін;
  • зниження імунітету;
  • токсикозу.

Вагітні зазвичай їдять частіше, але менше, що змінює рівень pH і провокує утворення нальоту і карієсу, а також уражень зубів. Не менш важливо і вживання вітамінів і мінералів – під час вагітності жінці як ніколи необхідна достатня кількість кальцію, адже у плода формується скелет, і цей мінерал він бере з тіла жінки.

 

Як справлятися з проблемами ротової порожнини?

Найкраще використовувати зубну пасту з вмістом фтору – він зміцнює зуби та стає захисним бар’єром на шляху карієсу.

Обов’язково підтримуйте гігієну порожнини рота – двічі в день чистите зуби, не забувайте очищати мову і простір між зубами за допомогою спеціальної нитки.

Регулярно проходите обстеження у стоматолога – ваш особистий лікар обов’язково нагадає вам про це. Це важливо, тому що не всі проблеми будуть помітні відразу. Крім того, у вагітних підвищується рівень гормону прогестерону, що провокує розвиток запалень – в результаті багато жінок в період виношування дитини страждають від захворювань ясен.

Найгірше, що можна припустити, але у що вірять багато вагітних – це що втрата зубів в період виношування є нормальним явище. Звичайно ж, це не так! Зараз 21 століття, і втрата зубів є неприпустимою для молодої жінки, тим більше що цього можна уникнути, дотримуючись простих правил і рекомендацій лікарів.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.